Porządek na strychu i najlepsze kartony fasonowe

Prawie każdy z nas ma strych w swoim domu lub mieszkaniu. Na różny sposób każdy może wykorzystywać strych. Przede wszystkim wykorzystujemy go w celu przechowywania różnych rzeczy, które nie są nam potrzebne, ale z przezorności trzymamy je, gdyż może kiedyś będą nam potrzebne, co w większości przypadków się nie sprawdza.

Kartony fasonowe są mało pojemne

kartony fasonoweAby przechowywać sporo rzeczy na strychu, to trzeba jakoś zorganizować sobie przestrzeń, by nas te wszystkie rzeczy nie przytłoczyły. Dobrym rozwiązaniem są opakowania kartonowe, które można wykorzystywać wielokrotnie na różne sposoby. Ale raczej nie powinny być to najlepsze kartony fasonowe, z uwagi na zbyt małą pojemność dla niektórych dużych rzecz oraz z uwagi, że bardzo łatwo mogą się rozlecieć. Dlatego też najlepiej używać kartonów po czymś jak na przykład po drukarce, mikrofalówce, pralce. Używając takich kartonów mamy pewność, że się nie rozlecą, ponieważ były w nich z pewnością cięższe rzeczy w porównaniu do tego co zazwyczaj przechowujemy w kartonach. Jeśli chcemy wynieść coś małego, co mieści nam się w dłoniach na strych, to może zamiast pakować to do kartonu to lepiej będzie wykorzystać woreczki strunowe, które też świetnie zabezpieczają większość rzeczy. Warto podpisać każdy karton, opakowanie, czyli opisać co w nim jest, by nie szukać danej rzeczy po wszystkich kartonach.

Potem należałoby poustawiać kartony jeden na drugim jeśli to możliwe, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Warto sprzątać od czasu do czasu na strychu, by nie nazbierał się tam kurz.

Zobacz także http://pakowacz.eu