Pośpiech przed zimą z izolacją poddasza

Kiedy Marta i Artur kupili swój własny dom nie kryli radości. Jeszcze do niedawna nie myśleli nawet, że kiedykolwiek będzie ich na coś takiego stać. Tylko Marta miała stałą pracę. Artur w przeciągu czterech lat zmienił pracę trzykrotnie.

Izolację poddasza dobrze wykonać przed zimą

Nizolacja poddaszaie kryli więc zdziwienia kiedy bank wyliczył im bardzo korzystną zdolność kredytową. Na nic się nie oglądając zaciągnęli kredyt i kupili domek pod Białymstokiem. Zdawali sobie sprawę, że dom jest „do lekkiego wykończenia” jak to brzmiało w ofercie. Nie spodziewali się jednak, że do zrobienia jest niemal cały dach. Działkę kupili późną jesienią zaczęli więc się mocno martwić, że nie uda im się wykończyć domu przed zimą. Znajomi podpowiedzieli im jednak, że ocieplanie poddasza pianką jest bardzo ekonomiczne i szybkie. Montaż zajmie jeden, góra dwa dni. Poza tym izolacja poddasza pianką poliuretanową są przyjazne dla dzieci i alergików, a to było dla nich dodatkowym argumentem za. Ocieplanie pianką faktycznie zajęło jeden dzień, dużo dłużej męczyli się z posadzkami i malowaniem ścian. Po czterech tygodniach zaczęli przewozić meble. Dosłownie podczas ostatniego kursu spadł pierwszy tego roku śnieg. Zdążyli na ostatnią chwilę. Są bardzo zadowoleni ze swojego nowego domu. Jedyną wadą jest uciążliwy dojazd do pracy.

Jednak spokój i piękno otaczającej natury rekompensuje im to całkowicie. Popołudniami spacerują po okolicach. Wieczory spędzają przy kominku, czytając książki i popijając gorącą czekoladę. Do teraz trudno jest im uwierzyć, że dom należy do nich.

Źródło:

http://semida.eu/pianki-poliuretanowe