Prawdy i mity o domach drewnianych całorocznych

Domki drewniane całoroczne stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Budowa domów drewnianych oraz budowa domu z bali obrosła jednak w wiele faktów i mitów. Dużo ludzi stało się samozwańczymi ekspertami mimo iż nigdy z budową takiego domu nie miało do czynienia.

Domki drewniane całoroczne nie są takie złe

Domek drewniany całorocznyW internecie istnieje także wiele sprzecznych informacji na temat domów z drewna. Sprawdźmy najczęstsze zarzuty jakie adresowane są pod takie domy i przekonajmy się czy są prawdziwe. Tego rodzaju domy stały się popularne w naszym kraju w latach 90′. W tym okresie byliśmy wręcz zalani wszelkiego rodzaju urządzeniami i materiałami, które dla nas było istną rewolucją, a za żelazną kurtyną były popularne już od kilkunastu lat. W latach 90′ drewno było surowcem bardzo tanim wobec czego nie brakowało chętnych, którzy zdecydowali się na domki drewniane całoroczne. Brakowało wóczas jednak wiedzy na temat budowy takich domów i właśnie stąd wywodzi się wiele przekłamanych mitów odnośnie tego budownictwa. Jednym z zarzutów jest przede wszystkim to, że w Polsce brakuje drewna na budowanie tego rodzaju drewna. Jest to po części prawda, gdyż domy z bali muszą być budowane z drewna bardzo wysokiej klasy jak np modrzew, a takiego drewna w Polsce nie ma zbyt dużo. Kolejnym zarzutem jest to, że nasi fachowcy nie potrafią budować takich domów.

Możliwe, że było tak właśnie w latach 90′ gdzie była tendencja zwłaszcza w budownictwie do robienia wszystkiego byle jak. Jednakże teraz sytuacja na pewno się zmieniła. Budowlańców mamy coraz lepszych, a poza tym ich umiejętności weryfikuje rynek i w dzisiejszych czasach po prostu nie opłaca się być słabym fachowcem.