Problem z piecem a wkład kominowy

Ten kto posiada piec wie, że należy o niego dbać, gdyż dzięki niemu mamy podczas zimy ciepło w pomieszczeniach i nie marzniemy. Jednak jak przyszedł czas palenia w piecu na jesień to mój piec za nic nie chciał działać, pomimo palenia w nim moje kaloryfery nie nagrzewały się, były cały czas zimne.

Wkład kominowy trzeba sprawdzać

Wkład kominowyNie wiedziałam dlaczego. Z początku nie sądziłam, że coś jest nie tak z piecem, raczej uważałam, że coś jest nie tak z moimi kaloryferami, być może się zapowietrzyły. Musiałam wtedy szukać telefonu do hydraulika, trochę sobie podzwoniłam, gdyż żaden na tą chwilę obecną nie był wolny, miał jakieś inne zlecenia. Ale w końcu udało się wezwać tego fachowca i sprawdził bardzo dokładnie każdy kaloryfer we wszystkich pomieszczeniach. Jednak z nimi było wszystko w porządku i doradził mi abym wezwała kominiarza, gdyż zapewne coś z piecem jest nie tak, może wystarczy komin przepchać, czy coś w tym stylu. A ja niepotrzebnie wydałam na tego hydraulika. Co miałam zrobić musiałam zadzwonić po kominiarza, przyjechał po jakieś godzinie i po przedstawieniu mu sytuacji od razu powiedział, że musi to być wkład kominowy, że coś z nim jest nie tak. Po zabraniu się do pracy potwierdziło się, że powodem całej sytuacji był wkład kominowy kwasoodporny, który był dość mocno zapchany, a tym samym rury kominowe też wymagały przeczyszczenia.

Kominiarz skończył po jakiś dwóch godzinach i nawet napalił mi w piecu i poczekał, czy kaloryfery się nagrzeją. Profesjonalnie do tego podszedł i mało mnie to kosztowało.

Więcej o wkładach na stronie http://kominy24.pl