Producent domów kontenerowych

Wielu osobom kontenery kojarzą się tylko z transportem i ewentualnie placami budowy. Z pewnością nie myślą o nich w kategoriach mieszkalnych, a to błąd, gdyż w ostatnim czasie zaczęto budować z nich domy o niewielkich powierzchniach.

Kto mieszka w kontenerze?

producenci kontenerów mieszkalnychSłysząc, że ktoś mieszka w kontenerze, można pomyśleć, że jest bardzo biedny lub po prostu nie ma gdzie mieszkać. Jednak to nie ma ze sobą nic wspólnego, ponieważ kontenery mieszkalne są czymś zupełnie innym niż kontener morski. Jedyne co je łączy, to kontener, z którego są wykonane. Jest on podstawą domu, a więc stanowi jego ściany, sufit i podłogę, które są wykładane specjalnymi warstwowymi płytami. Dzięki temu dom nie wygląda jak kontener, a jak zwykły domek parterowy. Przeważnie producenci kontenerów mieszkalnych oferują modele domów składające się z jednego, dwóch lub trzech kontenerów. Każdy z nich ma charakter modułowy, zatem można je łatwo połączyć oraz rozbudować, bez konieczności całościowej przeróbki. W budowie kontenerów stosowane są specjalne rozwiązania technologiczne, które zapewniają doskonałą szczelność i ocieplenie domu, dlatego też można z niego korzystać przez cały rok. Wewnątrz jest zamontowane ogrzewanie, jest podłączona woda i prąd, a także kanalizacja. Kontener mieszkalny jest świetnym rozwiązaniem na domek letniskowy, ponieważ ma maksymalnie trzydzieści pięć metrów kwadratowych, jest parterowy, ekologiczny i tani w utrzymaniu. Przeważnie te argumenty przemawiają do większości potencjalnych użytkowników.

Własny domek na działce można mieć już za kilkadziesiąt tysięcy, ponieważ średnio tyle trzeba dać za kontener mieszkalny. Jest on mocną konkurencją dla drewnianych domków, które jeszcze do niedawna były jedyną niedrogą opcją na terenach działkowych.