Przemysłowa produkcja transformatorów toroidalnych

Mam na imię Jarek i jestem kierownikiem zmiany w naszej firmie. Zajmujemy się tutaj produkcją urządzeń, które odpowiedzialne są za bezpieczne działanie elektroniki. W ostatnim czasie postanowiliśmy oprócz bezpieczników wytwarzać transformatory. W tym celu firma wybudowała nawet drugą halę produkcyjną, która została otwarta w poprzednim miesiącu.

Bezpieczne i nowoczesne zmienniki prądu

transformatory toroidalneWiele osób zadaje nam pytanie, dlaczego właśnie transformatory. Przyczyn takiego działania jest kilka. Pierwszą z nich z pewnością jest zapotrzebowanie na tego typu elementy. W Polsce tylko kilka przedsiębiorstw zajmuje się wytwarzaniem urządzeń do zmiany parametrów prądu elektrycznego. Do tego większość z nich znajduje się w innych województwach, co dodatkowo daje nam duże pole do popisu. Decyzja o tym, żeby wytwarzać transformatory toroidalne ma jednak także drugie dno. Od lat współpracujemy z trzeba dużymi firmami zajmującymi się produkcją elektroniki. Ze względu na to, że nasza oferta do tej pory była dosyć wąska przestaliśmy być dla nich atrakcyjnym klientem. Zarząd postanowił podjąć więc kroki w stronę rozszerzenia naszej działalności. Pozyskaliśmy na ten cel nawet środki unijne, dzięki czemu mogliśmy kupić dużo bardziej nowoczesne maszyny niż początkowo zakładaliśmy. Do tej pory ruszyliśmy z wytwarzaniem transformatorów ochronnych 230 V / 12 V i 24 V. W najbliższym czasie mamy jednak plan otworzyć kolejną linię produkcyjną.

Muszę przyznać, że każde działanie naszego przedsiębiorstwa w tym zakresie było dokładnie przemyślane. Dzięki temu pracownicy nie obawiali się o swoje stanowiska. Wielu inżynierów zostało wysłanych na kursy doszkalające w dziedzinie zmienników prądu i teraz zajmuje się ich projektowaniem. Za tydzień odbędzie się także kurs obsługi maszyn dla pracowników produkcyjnych.