Przewaga DJa nad zespołem na wesele

Wesele nie może odbyć się bez muzyki. Narzeczeni, ustalając tę kwestię, zawsze stają przed dylematem: DJ czy może zespół? Każde rozwiązanie ma swoje zalet, którym warto przyjrzeć się bliżej, posiadają także swoje wady.

Wodzirej na wesele nie tylko w zespole

wodzirej na weseleZespół gra na żywo, a więc tworzy wyjątkową atmosferę na weselu. Piosenki śpiewane przez wykonawcę brzmią zupełnie inaczej niż te, które puszczane są z płyty, są naturalne, śpiewane od serca. Dobrze zgrany zespół świetnie zachęca gości do wspólnej zabawy i wspólnego śpiewania, dzięki czemu taki wesele staje się niezapomnianym przeżyciem. Jest to jednak rozwiązanie znaczne droższe, należy także pamiętać, że zespół potrzebuje przerw, a wokalista raczej nie może śpiewać przez całe popołudnie, wieczór i noc, ponieważ jego lub jej gardło potrzebuje odpoczynku. DJ na wesela to znacznie tańsza opcja, ponieważ płaci się za pracę tylko jednej osoby. DJ posiada szerszy zasób muzyki niż zespół i może puścić dowolny utwór na życzenie młodej pary, dzięki czemu muzyka będzie idealnie odpowiadała potrzebom chwili. Jeśli dodatkowo wynajęty DJ to równocześnie wodzirej na wesele, to w zupełności wystarczy, aby ożywić wesele, kiedy to będzie potrzebne. Dzięki niemu i jego pracy każdy będzie się dobrze bawił. Minusem jest jednak fakt puszczania muzyki z nośników, nie wykonania jej na żywo. Warto pamiętać, że w przypadku zatrudniania

DJa niższy jest koszt ewentualnego zakwaterowania czy też wyżywienia. Do tego DJ może ustawić playlistę, która zostanie włączona, gdy on będzie robił sobie przerwę. Dzięki temu muzyka na parkiecie nie ucichnie aż do rana i każdy będzie mógł bawić się przez przynajmniej kilka godzin.