Przydatność gazików do pępka

 

Czasami może wydawać się nam, że nazwa danego produktu zobowiązuje nas wyłącznie do konkretnego jego zastosowania. Nie jest to prawda, ponieważ zastosowania danego produktu mogą być różne, często nieprzewidziane przez producenta, jeśli tylko się sprawdzają. Przykładem tego typu produktu mogą być gaziki do pępka.

Zastosowanie gazików do pielęgnacji pępka

nasączane gaziki do pępkaTeoretycznie, produkty takie jak nasączane gaziki do pępka, powinny być wykorzystywane do pielęgnacji niemowlęcego pępka w czasie, gdy wymaga on szczególnej uwagi, czyli kilka tygodni po porodzie. W praktyce jednak, pielęgnacja dziecięcego pępka nie jest jedynym zastosowaniem, w którym nawilżane gaziki świetnie się sprawdzają. Jałowe gaziki nasączone dezynfekującym alkoholem znajdują bowiem swoje zastosowanie również, między innymi, we wszystkich zabiegach wymagających odpowiedniego oczyszczenia skóry. Są więc często wykorzystywane w gabinetach zabiegowych, gdzie pobierana jest krew lub wykonywane są zastrzyki. Nawilżane gaziki sprawdzają się również wtedy, gdy chcemy oczyścić wszelkiego rodzaju skaleczenia lub zadrapania. Każde z tych zastosowań związane jest z podstawowymi właściwościami produktu tego typu, a mianowicie z jego miękką strukturą, a także nasączeniem preparatem o działaniu bakteriobójczym i przeciwgrzybicznym. Dzięki temu zastosowanie gazików, zmniejsza ryzyko zakażeń, a także skutecznie przyspiesza proces gojenia ran.

Alternatywne zastosowania nawilżanych gazików do pępka wskazują na to, że nawet, jeśli w naszym domu nie ma niemowlaka, o którego pielęgnację pępka powinniśmy zadbać, warto posiadać produkt tego typu w naszej apteczce. Może bowiem przydać się przy oczyszczaniu powierzchownych ran, a także skrócić proces ich gojenia się przy odpowiednim stosowaniu.