Rodzinny biznes od pokoleń – pranie dywanów

Państwo Marek i Karolina z Wrocławia to na pozór jedno z typowych małżeństw. Poznali się jeszcze w liceum, krótko po jego ukończeniu pobrali się, mają dwóch niemal dorosłych już synów i siedmioletnią córkę.

Duże zapotrzebowanie na pranie dywanów

pranie dywanówTo co ich wyróżnia na tle wielu innych rodzin to wspólna miłość do rodzinnej firmy. Przedsiębiorstwo czyszczące założyli rodzice pani Karoliny, wtedy do jedynych proponowanych usług należało czyszczenie podłóg. Były to lata sześćdziesiąte, okres znacznego przyspieszenia gospodarczego. We Wrocławiu, podobnie jak w całej Polsce, powstawały duże przedsiębiorstwa produkcyjne. Swoistą nowością i jednocześnie niszą w ówczesnych czasach było zagadnienie sprzątania tych wielkich hal przemysłowych. W tą nisze, w dużej mierze zupełnie przypadkiem, umiejętnie się wbili rodzice pani Karoliny. I tak to się zaczęło. Rodzice poświęcali pracy większość swojego czasu. Za swój sukces uważają, że udało im się przekazać zainteresowanie do tej na pozór nie tak przyjemnej branży swojej jedynej córce i zięciowi. Ci, jak sami przyznają, od dzieciństwa nosili się ze świadomością, że przedsiębiorstwo i jego powodzenie będzie w pewnym momencie zależało właśnie od nich. Nie wzbraniali się od tego, dostrzegając w firmie szansę na stabilne życie, również dla swoich dzieci. Przez te wszystkie lata firma bardzo się rozrosła. Dziś działa na obszarze całego kraju i zatrudnia blisko sto osób. Znacznie też poszerzyła zakres swoich usług, przejmując również rynek biur i hoteli. Czasy przecież tak bardzo się przez te lata zmieniły, gospodarka krajowa razem z nimi. Dziś największe zapotrzebowanie jest na pranie dywanów. Dobrze sprzedaje się też czyszczenie wykładzin.

Ponadto firma prowadzi też sieć myjni samochodowych, poszerzonych o kilka dodatkowych usług jaką jest na przykład pranie tapicerki. Przedsiębiorstwo prosperuje jak nigdy dotąd i nic nie wskazuje na to, żeby miało się coś w tym względzie zmienić w najbliższych latach.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://www.strefaczystosci.pl