Sauna infrared dla każdego

 

Czy istnieje sauna z której może korzystać dosłownie każdy? Tradycyjne sauny parowe czy fińskie mają swoich zwolenników i przeciwników. Faktem jest, że w wielu przypadkach korzystanie z nich nie jest zalecane, a wręcz zabronione, ponieważ może grozić wieloma skutkami ubocznymi. Jednak powstała sauna, która działa podobnie jak tradycyjne, ale jest najbezpieczniejsza.

Kto może korzystać z sauny ze światłem podczerwonym?

nowoczesne sauny infraredMowa tutaj o saunie działającej przy użyciu światła podczerwonego czyli inaczej praktyczne nowoczesne sauny infrared. Jak wiadomo w tym zabiegu najważniejsza jest temperatura. Ciepło ma zbawienny wpływ na ciało człowieka. Jednak i w saunie parowej i fińskiej temperatury są bardzo wysokie, a dodatkowo duża wilgotność skutkuje tym, że wiele osób nie może do nich wejść. Sauny infrared wytwarzają ciepło, ale nie wytwarzają pary. Temperatura w takiej kabinie ze światłem podczerwonym wynosi około 45 stopni Celsjusza. Dzięki temu mogą z niej korzystać osoby starsze i dzieci, ale co najważniejsze sauny infrared są w pełni bezpieczne dla osób z problemami krążeniowymi. Samo światło podczerwone nie jest tu bez znaczenia. Wpływa ono na zwalczanie bóli reumatycznych mięśni i stawów. Dlatego sauny infrared są tak często wykorzystywane w rehabilitacji pacjentów. Podobnie jak tradycyjne sauny tak i nowoczesne kabiny infrared pomagają człowiekowi nie tylko w sferze fizycznej ale i psychicznej. Na zabiegi w saunie ze światłem podczerwonym wysyłane są często osoby walczące z depresją, apatią, nerwicami i stresem.

Zabiegi odprężają ciało jednocześnie niwelując uczucie zmęczenia czy złego samopoczucia. Kabiny infrared działają poprzez podłączenie do prądu. Nie wymagają używania dodatkowych pieców czy innych akcesoriów. Korzystanie z sauny jest bardzo proste.