Siruba i szycie przebrania dla bal przebierańców

Jestem matka dwójki dzieci w wieku szkolnym. Wiadomo, że w tym wieku dzieci jeszcze się bardziej bawią, niż uczą, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Często mają w szkole organizowane różne zabawy, wycieczki czy zwiedzanie okolicy.

Maszyna siruba idealnie się nadaje na uszycie stroju na bal przebierańców

sirubaOstatnio jednak pani wychowawczyni zapowiedziała, ze będzie zorganizowany bal przebierańców dla wszystkich klas 1-3. wszystkie dzieciaki muszą zatem mieć jakieś przebranie. Postanowiłam, ze sama im je uszyję. W końcu moja siruba maszyna stała już od dawna nieużywana, więc była to dobra okazja żeby ją znowu użyć. Dawno w końcu niczego nie robiłam, ostatnie były chyba ozdobne poduszki dekoracyjne. Siruba maszyny na szczęście same się nie zepsują, są bardzo trwałe i do nieużywania też się im nie dzieje. Moja córka oczywiście chciała się przebrać za księżniczkę, jak każda mała dziewczynka. Miałam więc dużo roboty, bo taka sukienka ma w sobie mnóstwo tiulu, którego szycie nie jest proste. Wszystko będzie różowe i słodkie. Mój synek chce się przebrać za kowboja, więc muszę mu wykonać przypominające skórę ubranko, do tego odznakę szeryfa i kupić kowbojki kapelusz, bo tego na pewno nie zrobię. Siruba stebnówka nawet by sobie z czymś takim nie poradziła. Najpierw udałam się do sklepu z materiałami, żeby wybrać te odpowiednie. Znalazłam jeszcze w domu starą kurtkę męża, która po przerobieniu nada się dla synka.

Tak czy inaczej siruba overlock spisała się wyśmienicie i stroje podobały się dzieciom. Wyglądały w nich rewelacyjnie. Dobrze, że jednak nie kupiłam gotowych kostiumów.