Sprzedaż drewna opałowego w Rybniku

 

Ciepło w naszych domach to bardzo ważna sprawa. Musimy zadbać o to, by zimowa porą ogrzać mieszkania. Niektórzy palą w piecu cały rok, głównie na wsiach, gdzie nie ma centralnego ogólnego pieca, tylko piece wolnostojące typu koza lub miałowe. Palić można różnymi rzeczami, węglem, miałem, groszkiem lu po prostu drewnem. Drewna opałowe znajdziemy w różnych składnicach opału, tartakach w całej Polsce lub kupić bezpośrednio z lasu, od leśniczego.

Możliwość kupna drewna opałowego

drewno opałowe - rybnikW leśniczówce znajdziemy różne rodzaju drzewa opalowego, począwszy od buku, dębiny, brzozy czy sosny. Drewno opałowe – rybnik to skład wielu gatunków drzewa, którym możemy palić w naszych piecach. Szczególne zainteresowanie tego typu asortymentem uwidacznia się zimna lub jesienią. Ludzie coraz częściej pala w piecu drzewem. Odchodzi się od typowego węgla lub miału, choć to w sumie zależy od rodzaju pieca, którym dysponujemy. W niektórych z nich nie można palić drewnem. Ale najczęściej zdarza się tak, że to najlepsze wyjście i często najtańsze. Gdy chcemy zakupić drewno opałowe u leśniczego należy się do niego zgłosić. Pracownik leśny czyli pilarz wytnie nam tyle metrów drewna ile chcemy, odbije je, obrobi i przygotuje na kupce do odbioru. Na podstawie dokumentu potwierdzającego zakup drewna czyli tak zwanej asygnaty możemy zabrać drewno opałowe do domu.

Gdy poprosimy o jego transport, zapłacimy za niego dodatkowo. Jeśli mamy swój samochód, w łatwy sposób załadujemy opał do bagażnika i przewieziemy na miejsce. Takie drewno również świetnie nadaje się do pieców kominkowych. W kominku będzie się tliło powoli i nada naszemu mieszkaniu wyjątkowego blasku i ciepła. Wszystkie rodzaje drewna opałowego nadają się do kominka, lecz najbardziej buk, sosna, dębina i brzoza. Te rodzaje drzew są najbardziej wydajne.