Sprzęt do polowań

Jednym z najczęstszych błędów, jakie popełniają młodzi myśliwi, jest wyjście na polowanie tylko z samym karabinem, bez żadnego dodatkowego wyposażenia. Z takim też problemem przyszedł do mnie młody kolega, który niedawno dołączył do naszego koła łowieckiego, a który od początku wolał być przygotowany na wszelkie ewentualności.

Niezbędne wyposażenie łowieckie

przydatne akcesoria myśliwskieNa następnym wyjściu na polowanie postanowiłem pokazać koledze co faktycznie przydaje się podczas kilkugodzinnego wyjścia do lasu. Najbardziej przydatne akcesoria myśliwskie to oczywiście solidne i wodoodporne ubranie i buty, ale również kompas, by przypadkiem nie zgubić się w gąszczu, a także porządny i wielofunkcyjny nóż, którym nierzadko przyszło torować sobie drogę, czy wyplątywać się z gęstych zarośli. Wodoodporne zapałki przydają się prawie zawsze gdy trzeba rozpalić ognisko, a szczególnie przy złej pogodzie, gdy zwykłe zapałki zamokną i nadają się tylko do wyrzucenia. Lekkie ponczo przeciwdeszczowe, czy też wojskowa pałatka, nie tylko chroni przed deszczem, ale także może służyć jako niewielki namiot, gdy trzeba przeczekać złą pogodę. W takich warunkach nieodzowne bywają suche racje wojskowe, jakie można dostać w większości sklepów militarnych, a które podgrzewają się automatycznie przy kontakcie z powietrzem, ale również i kieszonkowe kuchenki polowe, pozwalające podgrzać posiłek bez większego trudu. Lornetki przydają się równie często co nóż, szczególnie gdy trzeba znaleźć drogę w gąszczu, lub obserwować zwierzynę przez dłuższy czas tak, by jej nie spłoszyć, ale i samemu nie zmęczyć rąk długim trzymaniem karabinu przy oku.

Z początku kolega wydawał się nieco przytłoczony ilością potrzebnego wyposażenia, ale już na następne polowanie przyszedł porządnie wyekwipowany. Po skończonym polowaniu dziękował mi za wszystkie porady, które przydały się tego dnia.