Stabilna szafa do gabinetu lekarskiego

W placówkach medycznych ogromną rolę spełnia odpowiednie wyposażenie każdego z gabinetów. Musi być przede wszystkim funkcjonalne oraz łatwe do utrzymania w czystości, aby nie stanowić siedliska dla groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Każdy mebel powinien posiadać niezbędne atesty.

Wykonanie szaf lekarskich

stabilna szafa lekarskaZ pewnością każdy z nas miała okazję skorzystać z usług gabinetów lekarskich. Niezależnie czy idziemy do lekarza rodzinnego czy też do stomatologa gabinet wygląda podobnie. W każdym z nich znajduje się fotel dla pacjenta, blat bądź biurko dla lekarza i oczywiście stabilna szafa lekarska w której znajdują się leki oraz sprzęt medyczny. Często szafy lekarskie posiadają szklaną witryną przez którą możemy dostrzec całą jej zawartość. Jest to z pewnością udogodnieniem dla personelu medycznego, gdyż wizualnie może ocenić czy dana rzecz, której w określonym czasie należałoby użyć znajduje się w szafce. Zazwyczaj tego typu meble wykonane są ze stalowych elementów dzięki czemu posiadają dużą wytrzymałość. Są zabezpieczone specjalnymi farbami, które chronią je przed korozją. Wykonane są w prosty sposób dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy przetrzeć każdą półkę oraz część zewnętrzną szafy szmatką z zastosowaniem odpowiedniego środka chemicznego. Preparaty służące do dezynfekcji powierzchni mogą być bez obaw stosowane w czyszczeniu tego typu produktów.

Dostępne w sprzedaży szafy lekarskie zazwyczaj wykonane są ze stalowych materiałów dzięki czemu zyskują określone właściwości, a mianowicie dużą wytrzymałość oraz trwałość. Są stabilne oraz łatwe do utrzymania w czystości dzięki czemu są całkowicie bezpieczne zarówno dla personelu jak i pacjentów. Nie stanowią pożywki dla roztoczy, grzybów i bakterii. Można je szybko i łatwo zdezynfekować.