Autoklaw klasy B i ich możliwości

Sterylizatory parowe – urządzenia stworzone z myślą o sterylizacji instrumentów medycznych. Jest to konieczne, aby można było kontynuować pracę. Sterylizatory parowe znane są również pod nazwą autoklawy medyczne.

Autoklawy klasy b mają pokaźne możliwości

Autoklaw klasy BJakby nie było są to wysokiej klasy urządzenie, które są w stanie poradzić sobie praktycznie z każdym materiałem. To bardzo ważne – dzięki czemu możliwa jest sterylizacja różnych instrumentów medycznych. Od bawełnianych rękawiczek po lancety i skalpele. Aby zachęcać do użytku często mają one estetyczny wygląd. Niektóre autoklawy medyczne są w stanie pomieścić do 100 litrów wody. Nowoczesne urządzenia tej klasy posiadają nawet mikroprocesorowe serowniki oraz wyświetlacze LCD. Na wyświetlaczach widzimy ustawiane przez nas parametry oraz inne, ważne informacje. Są one proste w obsłudze i programowalne. Aby wyeliminować ryzyko otwarcia autoklawu typu autoklaw klasy B w trakcie pracy, wiele z nich posiada elektromagnetyczne blokady. Zapobiegają one otwarciu urządzenia w trakcie pracy. Aby dokonać zapisu i archiwizację procesu niektóre sterylizatory parowe wyposażone są w odpowiednie drukarki. Aby uczynić pracę jeszcze łatwiejszą, do niektórych autoklawów dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim. Oczywiście instrukcje obsługi w językach obcych też są dostępne. Współczesne sterylizatory parowe lub autoklawy medyczne to proste w obsłudze, wyposażone w elektroniczne rozwiązania zaawansowane urządzenia.

Potrafią wysterylizować praktycznie każdy rodzaj instrumentu medycznego. Dzięki nim każda placówka służby zdrowia będzie mogła sprawnie wykonywać swoją misję.