Suplementacja kolagenu morskiego

Układ kostno stawowy to jeden z tych układów w naszym organizmie, który jest przez nas każdego dnia obciążany. Z tego też powodu powinniśmy zwracać uwagę na to, w jaki sposób troszczymy się o nasze kości i stawy. Warto ułożyć sobie taką dietę, która będzie bogata w składniki wspierające funkcjonowanie naszego organizmu, a zwłaszcza kości i stawów.

Kolagen jako wsparcie dla naszych kości

kolagen morski na kościZdarza się jednak, że czasem nawet najbardziej zbilansowana dieta nam nie wystarcza, w związku z czym musimy suplementować brakujące składniki, a przede wszystkim kolagen. Składnik ten jest jednym z podstawowych składników budujących kości, co oznacza, że bez niego nie będą one prawidłowo funkcjonować. Kolagen jest budulcem kości i stawów. Zapewnia chrząstce stawowej elastyczność i sprężystość. Jest również składnikiem mazi stawowej, która zapobiega nadmiernemu tarciu o siebie kości podczas ruchu. Kolagen morski na kości znajdziemy w preparatach leczniczych dostępnych w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto również wiedzieć, że występuje on w postaci kapsułek, a także w postaci płynnej. Jeśli chodzi o kapsułki to dostępne są różne wielkości opakowań. Wybierając jeden z nich warto zdecydować się na taki preparat, który w pojedynczej kapsułce zawiera dzienną dawkę kolagenu. Pozwoli nam to na uniknięcie łykania większej liczby kapsułek, a także nie obciąży dodatkowo naszej wątroby.

Jeśli chodzi o ceny to nie są one tak wysokie, jak mogłoby się nam wydawać. Najmniejsze opakowanie wystarczy na miesięczną kurację, jednak są również takie opakowanie, które wystarczą nam na pół roku codziennej suplementacji. Myślę, że kolagen jest jednym z tych składników, który powinien być suplementowany przez osoby starsze i sportowców, aby wspomóc ich stawy.