Świecznik i świeczki do kościoła

Kilka lat temu, dokładnie niestety nie pamiętam ile czasu już minęło, będzie to jednak już pewnie mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, żeby podać dokładną datę musiałabym sprawdzić, to w papierach, postanowiłam, że zacznę całkiem nową pracę. Zdecydowałam wtedy, że będę produkować nowe świeczki i świeczniki dla kościołów.

Jaki powinien być świecznik do kościoła?

świeczniki kościelneJak się bardzo szybko okazało na rynku obejmującym przede wszystkim przedmioty o przeznaczeniu religijnym jest wielka nisza. Z tego też powodu zamawiający muszą bardzo długo czekać na swoje rzeczy. A popyt jest spory. Postanowiłam więc wypełnić tą niszą. Jak się okazało była to bardzo dobra decyzja. Zaczynałam od produkcji świeczek do kościoła, teraz produkuję również świeczniki kościelne, a także inne przedmioty, które używane są w kościołach. Jeśli chodzi o świeczniki kościelne, to produkujemy je z przeróżnych materiałów. Są to przedmioty, który wytwarzamy pod konkretne zamówienia, chodzi tutaj przede wszystkim o bardzo drogie świeczniki kościelne stworzone z metali szlachetnych, najczęściej wybierane jest tutaj złoto, trochę rzadziej srebro. Jak się okazuje w tej kategorii jest bardzo dużo osób poszukującym, ponieważ produkcja jest prowadzone na bardzo małą skalę. Takie kościelne świeczniki muszą być produkowane w oparciu o specjalny wzór. Można dodać trochę modyfikacji na życzenie zamawiającego. Okres oczekiwania na jeden nowy duży świecznik do kościoła to przeważnie dwa – trzy dni.

Na ten czas składa się przede wszystkim stygnięcie materiału, który musi zostać bardzo dobrze utrwalony. Później jest o czyszczony specjalnymi olejami i polerowany, tak aby trafił do nowego właściciela w idealnym stanie. Zajmujemy się także naprawą używanych świeczników do kościołów.