Świnka morska w domu – polecane klatki

Moja córka bardzo chciała mieć jakiegoś zwierzaka w domu. Jednak od zawsze byłem temu przeciwny. Po pierwsze zwierzę to ogromny obowiązek, a po drugie często wyjeżdżamy, więc nie chciałem, aby potencjalny nowy pupil musiał przesiadywać całe dnie sam w domu. Długo trzymałem się swojego postanowienia, aż do czasu jak znajomi kupili sobie świnkę morską.

Sklep z polecanymi klatkami dla świnek morskich

polecana klatka dla świnki morskiejZnajomi dostali tego gryzonia ze szkoły córki. Sami byli przeciwni zwierzętom w domu, ale okazało się, że świnki to bardzo przyjazne i mało problematyczne zwierzątka. Wiadomo, że bywają też charakterne i lepiej uważać, aby nie zostać ugryzionym, ale jak każde zwierzę można je oswoić. Znajomym się udało i sam zapragnąłem kupić takie zwierzątko córce. Jako że znajomi mieli doświadczenie to oni już wiedzieli jaka jest polecana klatka dla świnki morskiej. Sklep, w którym oni dokonywali zakupów ma bardzo szeroki asortyment właśnie przeznaczony dla gryzoni. Klatka jaka mnie interesowała miała być duża i z wieloma atrakcjami dla naszego przyszłego pupila. Zależało mi, by wyglądała atrakcyjnie i by oprócz spełnienia funkcji domu dla zwierzaka była ciekawym dodatkiem w pokoju córki. Po przejrzeniu kilku propozycji znalazłem tę idealną. Była ona dosyć duża, co pozwalało w niej umieścić sporo najróżniejszych dodatków i gadżetów.

Przyznam, że kiedy postawiliśmy ją w pokoju u córki, to zrobiła ona na nas ogromne wrażenie. Idealnie wpasowała się w kolorowy klimat córki pokoju. Teraz tylko pozostaje nam pojechać do sklepu zoologicznego i wybrać nowego lokatora do klatki. Jestem bardzo podekscytowany, bo to nasze pierwsze zwierzę i nie wiem czy podołamy w opiece. Ale liczę, że z pomocą znajomych, którzy mają już doświadczenie, sobie poradzimy.