Szelki w typie norweskim

Bardzo często przeglądając psie akcesoria nie wiemy na co się zdecydować, czy wybrać może obrożę dla naszego czworonoga – jeżeli tak to jaką – są zwykłe, taśmowe, dławiki, kolczatki. A może lepiej zakupić szelki dla psa – tylko, że w tym przypadku również mamy miliony rodzajów szelek. Są szelki zwykłe spacerowe, szelki specjalistyczne na przykład takie do pasów bezpieczeństwa dla psa (tak zwane szelki samochodowe), są również szelki sportowe i szelki użytkowe. Widać, sporo ich – ciężko jest zdecydować się na jeden rodzaj. Jeżeli dochodzi do tego jeszcze fakt, iż jesteśmy nowym, niedoświadczonym właścicielem psa – jest to tym trudniejsze.

Jakie szelki wybrać, może w typie norweskim?

szelki norweskieNajważniejsze jest to aby na początku określić typ naszego psa. Czy jest on spacerowiczem, a może typem sportowca, lub też niczym koń pociągowym niereformowalną bestią w parku i na łące? Ważny jest również rozmiar naszego pupila, jego parametry oraz stopień aktywności. My tutaj w małym poradniku postaramy się przybliżyć jeden rodzaj szelek dla psa, którymi są szelki norweskie. Szelkami norweskimi nazywany jest typ szelek, które składają się z dwóch obręczy – jedna z nich, przednie umiejscowiona jest z przodu, pod szyją naszego czworonożnego kompana, druga zaś okala jego klatkę piersiową oraz grzbiet – dookoła, tuż za przednimi łapami psiaka. Takie szelki, często przy grzbiecie mają dodatkową obręcz, uchwyt dla właściciela, który jest bardzo praktyczny, w szczególności gdy puszczamy naszego psa bez smyczy. Możemy naszego psiaka zawsze przytrzymać, nie używając smyczy. Występują one w różnych kolorach.

Ważnym czynnikiem przy wyborze wszystkim szelek, w tym i tych omawianych w typie norweskim jest fakt, iż powinny one mieć specjalny, miękki materiał pod spodem, tak aby nie ocierały one ani sierści ani skóry nasze czworonożnego przyjaciela.