Szukając biustonosza idealnego

O tym, jaki dyskomfort może budzić noszenie niewłaściwie dobranego biustonosza, przekonała się niemal każda kobieta. W jaki sposób dobrać biustonosz, który nawet przy całodziennym noszeniu będzie dla nas niezauważalnym elementem bielizny? Kto może nam w tym pomóc?

Miejsce, gdzie każda z nas dobierze biustonosz

biustonosze ze sklepuPo pierwsze, powinnyśmy zmierzyć nasz obwód pod biustem, wynik tego pomiaru pomoże nam ustalić rozmiar biustonosza, który powinnyśmy nosić. Zmierzyć możemy się prostą taśmą krawiecką, to co ważne, to, by mierzyć się na gołe ciało, lekko ściskając się miarką, ale nie do stopnia bolesności. Od zmierzonego obwodu, odejmujemy 3 centymetry i zaniżamy otrzymany wynik do najbliższego nam wyniku w tabeli. Drugim pomiarem, który będzie miał wpływ na rozmiar tabeli jest nasz obwód w biuście. Wynik, który otrzymamy z tego pomiaru, wskaże nam miseczkę, którą powinnyśmy nosić. Następnie, na zasadzie prób i błędów powinnyśmy dobrać krój biustonosza, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Jeśli zdecydujemy się na biustonosze ze sklepu stacjonarnego, na pewno odpowiednim doborze uzyskamy pomoc kompetentnej w tym zakresie obsługi. Panie w sklepie pomogą nam się zmierzyć w odpowiedni sposób i dobrać biustonosz, który właściwie układa się na naszym ciele, a jego ramiączka nie wpijają się boleśnie w nasze ramiona. Najczęstszym objawem źle dobranego biustonosza jest tył przesuwający się ku górze lub zjawisko braku swobodnego oddechu – świadczy to o zbyt dużym/za małym rozmiarze.

W sklepie z biustonoszami znajdziemy koronki, kropki i wszystkie materiały, które będą przyciągały nasz wzrok. Pamiętajmy jednak, że wygląd biustonosza powinien być dla nas kwestią drugorzędną, spełnianą dopiero po dobrze spełnionym warunku wygody i pełnego komfortu.