Trampolina z zabezpieczającą siatką

Rodzice, którzy mieszkają w mieście, najczęściej zabierają swoje dzieci na place zabaw w parkach, które są ogólnie dostępne dla wszystkich. Natomiast Ci, którzy mają dom poza miastem, posiadają w ogrodzie mini plac zabaw dla dzieci. 

Jak korzystać z trampoliny? 

bezpieczna trampolina z siatkąJeżeli posiadamy kilka metrów wolnej przestrzeni w ogrodzie i mamy dzieci, to świetnym pomysłem jest zakupienie dla nich trampoliny. Może ona być wykorzystywana do zabawy, ale też ćwiczeń. Maluchy najczęściej skaczą w niej do utraty sił, bo nie ma nic lepszego niż znaleźć się kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią i bawić się z grawitacją. Bezpieczna trampolina z siatką jest doskonała dla dzieci w wieku od trzech lat wzwyż. Posiada ona drabinkę, ponieważ znajduje się kilkadziesiąt centymetrów nad podłożem i wysoką siatkę zabezpieczającą przed wypadnięciem. Wszystkie brzegi, słupki i miejsca łączeń są zabezpieczone gąbką i osłonięte przed wilgocią. Trampoliny dostępne w sprzedaży mają kilka rozmiarów, dzięki czemu dopasujemy do swoich wymagań oraz posiadają siatki w wysokości stu sześćdziesięciu lub stu osiemdziesięciu centymetrów. Jeżeli z trampoliny mają korzystać dzieci, to lepiej żeby miała ona siatkę, gdyż maluchy mogą z niej wypaść podczas skakania. Na trampolinie można zwyczajnie skakać, wykonywać różne ćwiczenia akrobatyczne, albo spalać tkankę tłuszczową. Zabawa na trampolinie świetnie wpływa na kondycję i koordynację ruchową. Dzieci uwielbiają takie atrakcje, dlatego nic dziwnego, że jeżeli ją mają koło domu, to często z niej korzystają. 

Przy zakupie trampoliny trzeba się upewnić, czy posiada odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów oraz mieć w komplecie instrukcję montażu, najlepiej w języku polskim. Ceny trampolin zaczynają się od około dwustu złotych.