Ukulele instrumentem indywidualnym

Muzyka jest wspaniała, cały czas gdzieś w tle ona nam towarzyszy i umila nam czas. Rodzice, którzy są muzykami cały czas wspierali ale jednocześnie nakładali nacisk na konkretne instrumenty. W sumie poprawnie to powinno się ćwiczyć na jednym instrumencie ale stwierdzono, że w moim wypadku tak nie musi. Dlatego od kąt pamiętam ćwiczę grę na fortepianie i skrzypcach.

Przyjemność jaką daje muzyka

ukulele cenaOsobiście lubię grać na tych dwóch instrumentach ale zawsze chciałem spróbować zagrać na jakimś instrumencie strunowym na przykład gitara. Niestety zawsze moje prośby bądź pytania zostawały palone na panewce. Doszło do tego, że grałem sobie u znajomych na ich instrumentach, ale zawsze chciałem swoje – dlatego postanowiłem, że kupię sobie sam i nikt o tym nie będzie wiedział. Miałem zebraną dość sporą ilość pieniędzy, więc następnego dnia po ćwiczeniach wybrałem się do sklepu muzycznego. Powiem szczerze, że miałem trochę problem z wyborem, aż rzuciło mi się w oczy pewien instrument. To są ukulele cena tego instrumentu też jest przystępna i co mnie cieszy to jest małej wielkości instrument, więc będzie łatwiej mi go schować przed rodzicami. Takie ukulele zwykle mają cztery struny, rzadziej można spotkać sześciostrunowe. Głównym zadaniem tego instrumentu jest się wkomponować do pozostałych dźwięków, ale również dobrze nadaje się do gry solowej. Więc od tak zakupiłem swój wybrany przez siebie instrument.

Cieszę się że podjąłem taką decyzję, niestety zostałem bardzo szybko nakryty przez tatę, kiedy nastrajałem. Myślałem, że skończy się reprymendą i szlabanem a co gorsza zabraniem mi instrumentu. Zamiast tego usiadł i zaczął tworzyć ze mną utwory – co prawda nie wychodziły nam idealne, ponieważ tata tylko parę razy miał okazję grać na flecie mamy. Za to mamy niezapominaną zabawę i przyjemność z tego!