Uniwersalne przyprawy – pomidory suszone

Bardzo lubię gotować, więc w kuchni spędzam sporą część swojego wolnego czasu. Lubię urozmaicać potrawy, które już znam, dodając do nich nowych składników. Staram się też samodzielnie wymyślać przepisy – jest to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie i pole do popisu dla moich kulinarnych umiejętności.

Do czego dodawać pomidory suszone?

smaczne pomidory suszoneStaram się mieć w swojej kuchni różnorodne składniki, z których w każdej chwili mogę przygotować jakieś ciekawe danie. Niedawno postanowiłam uzupełnić zapasy, musiałam się więc zastanowić nad tym, co jest mi potrzebne. Najbardziej zależało mi na tym, by uzupełnić przyprawy. Mają one według mnie kluczowe znaczenie w kuchni. To właśnie dzięki nim pozornie proste składniki łączą się w pyszną całość, która zachwyca aromatem. Uwielbiam również, kiedy w mieszkaniu roznosi się zapach aromatycznych przypraw. Jakiś czas temu spodobały mi się smaczne pomidory suszone. Wcześniej nie spotkałam się z taką przyprawą, jednak postanowiłam jej spróbować. Nie spodziewałam się, że aż tak przypadnie mi do gustu, że będę chciała ją dodawać do niemal każdej potrawy. Pasuje ona jednak do bardzo wielu dań, zarówno na ciepło, jak i na zimno. Uwielbiam dodawać je do sałatek – dzięki nim nie potrzeba wielu składników, by całość smakowała naprawdę nieźle. Taka przyprawa doskonale sprawdza się również jako urozmaicenie sosów do makaronu oraz potraw z różnych rodzajów mięs.

Dawniej nie zwracałam uwagi na to, jak różnorodne przyprawy możemy kupić. Z czasem jednak nabrałam większego doświadczeniu w gotowaniu i dotarło do mnie, jak ważnym składnikiem każdego dania są właśnie przyprawy. Suszone pomidory wykorzystuję bardzo często, dlatego zawsze staram się mieć ich zapas w swojej kuchni. Dodaję je do kanapek, sałatek oraz sosów, urozmaicając ich smak.