Upadek serwisów

Idąc dzisiaj ulicą możemy zobaczyć dużo miejsce, gdzie naprawiane są komputery. Jednak jest ich zdecydowanie mniej w porównaniu z tym, co widzieliśmy jeszcze kilka lat temu.

Serwisy komputerowe przeżywają obecnie kryzys

serwis komputerowyDajmy na to dziesięć lat temu idąc w mieście jakiś serwis komputerów kraków mogliśmy spotkać co ileś tam metrów. Często były one w każdym budynku. Co jest najciekawsze, to ludzi i tak wchodzili i kupowali, więc każdy miał jakieś tam wzięcie. Jeżeli nie kupno to naprawa komputerów i tak się jakoś kręciło. Dzisiaj takich miejsc jest dużo mniej. Czym jest to spowodowane? Szczególnie tym, że ludzie są coraz sprytniejsi co pod względem komputerów. Dzisiaj nie wiem, czy jest jakaś rodzina, gdzie nie ma jakiejś osoby znającej się na komputerach, albo rodzina, która nie ma młodszej osoby za sąsiada, który zna się na komputerach. Jest pełno takich osób. Naprawdę serwis komputerów oberwał na tym ponieważ jest dzisiaj tak, jakby było niemal kilka milionów serwisantów w domu, gdzie każdy zna się w mniejszym lub większym stopniu, a jest wiele osób, które da się niemal pociąć tylko za to, żeby siedzieć przed komputerem, ponieważ w trakcie naprawiania można przecież też siedzieć na portalu społecznościowym. Co więcej można też takie usługi świadczyć w swoim własnym domu, co pozwala na zminimalizowanie kosztów związanych z prowadzeniem takiego interesu, szczególnie jeżeli (tak jak większość młodych) nie rejestruje swojej działalności.

Tacy ludzie również naprawiają komputery i wielu z nich jest naprawdę na poziomie. Chociaż można też trafić na takich, którzy mają problemy nawet z instalacją systemu operacyjnego.