W tym sezonie modne są kolczyki ze złota

 

Biżuteria towarzyszy ludziom od kilku tysięcy lat. Badania archeologiczne wskazują na to, ze lubimy się upiększać od dawien dawna. W niektórych kulturach często to panowie nosili więcej ozdób, niż panie. W dzisiejszych czasach jest zupełnie odwrotnie. To kobiety mają pełne szuflady biżuterii, a każda z nich przeznaczona jest na inne okazje.

Złote kolczyki atrybutem kobiety

kolczyki ze złotaTo, że kobiety w dzisiejszych czasach uwielbiają wszelkiego rodzaju ozdoby, wcale nie jest jakąś nowością. Już od tysięcy lat ludziom towarzyszy biżuteria jako forma ozdoby, a niekiedy symbol statusu społecznego czy też majątkowego. Współczesna biżuteria jest projektowana często przez uznanych artystów i projektantów. Najdroższa biżuteria to ta z kamieniami szlachetnymi, szczególnie z brylantami. Najchętniej kupowane są jednak kolczyki ze złota i srebra. To właśnie ozdoby uszu są najchętniej noszone przez kobiety. Zaraz za kolczykami plasują się naszyjniki i bransoletki. W tym sezonie do łask wraca złoto, które pojawia się we wszystkich stylizacjach. Jeżeli chcemy być na topie, to noszone przez nas złote kolczyki muszą być sporych rozmiarów, ale przy tym muszą posiadać proste kształty. Dla pań, które wolą delikatną biżuterię, pozostają ponadczasowe, drobne kolczyki. Tych też jest sporo do wyboru- od drobnych kuleczek, przez większe motywy aż po wiszące kolczyki, dedykowane na specjalne okazje. Kolczyki stały się nieoficjalnym symbolem kobiecości. Dodają uroku lub drapieżności. Jako dodatek nadają charakter całej stylizacji.

Kolczyki są nieodłącznym towarzyszem kobiet. Tegoroczne trendy stawiają na odważne, duże kolczyki ze złota, jednak nie każdej kobiecie musi takie rozwiązanie przypaść do gustu. Dla zwolenniczek delikatnej biżuterii pozostają tysiące innych wzorów kolczyków.