Wakacje w Pakości

„Wakacje w Pakości” – tak dobrze czytacie, tak właśnie brzmi tytuł tego artykułu. I zapewne nie dziwi on żadnej z osób, która chociaż raz spędzała tam wakacje. Głównie ze względu na oddalony o 14 km Inowrocław. 

Dlaczego noclegi w Pakości, a nie Inowrocławiu?

noclegPobliski Inowrocław startuje w wyścigu z Ciechocinkiem do najbardziej uzdrowiskowego miasta w Polsce i chociaż póki co Ciechocinek jest zdecydowanym faworytem to Inowrocław nie poddaje się i widać już pierwsze efekty. Zapewne wielu z czytających może być zaskoczony tą informacją, jednakże to właśnie w Inowrocławiu, a nie w Ciechocinku znajduje się największa tężnia w Polsce. Była ona codziennym celem mojej podróży, gdyż podczas tych wakacji stawiałam na wypoczynek. Ponadto przyznać trzeba, iż od kilku już lat, osoby obserwujące inowrocławski rynek na pewno potwierdzają tą informację, Inowrocław przygotowuje się na obsługę turystów, których znudził się już rozsławiony Ciechocinek. Dlaczego na nocleg wybrałam akurat tą miejscowość? To proste stale rosnące zainteresowanie Inowrocławiem, sprawia że pensjonaty są tam znacznie . Jeżeli chodzi o ośrodki wypoczynkowe to wybór jest szeroki – od droższe niż tego samego standardy noclegi w Pakości. Miasto przygotowało się zresztą na takie rozwiązanie turystów nie tylko pod katem zdrowotnym, zmiany na lepsze widać także w niedawno odrestaurowanym rynku oraz innych udogodnieniach oraz ulepszeniach mających służyć w dużej mierze turystom.

Mimo tego, iż z Pakości do Inowrocławia musiałam dojeżdżać, to i tak wyszło mi to taniej niż gdybym wynajęła pokój w Inowrocławiu, który zyskał sławę tak uzdrowiskowego miasta jak Ciechocinek, widać już całe mnóstwo inwestycji przygotowujących się na przyjęcie gości, również cenowo.