Warto kupić japońską herbatę?

Japonia jest krajem, którego w większości przypadków dobrze nie znamy i dlatego często kojarzymy go tylko i wyłącznie z kulturą samurajską lub innymi oczywistymi rzeczami. To właśnie z tego bogatego kulturowo kraju pochodzi jednak coś innego. Słowa japońskich herbat dotarła do wszystkich kontynentów ze względu na ich bogaty skład oraz doskonale właściwości, które powinniśmy sami poznać.

Sztuka przygotowywania japońskiej herbaty

japońska herbata matchaMogłoby się wydawać, że aby uwolnić z takich herbat wszystkie wartościowe składniki, trzeba je w jakiś wyjątkowo specjalistyczny sposób przygotowywać, ale to tylko pozory. Najczęściej jest ona sprzedawana klientom pod postacią proszku. Znakomita japońska herbata matcha może być bowiem bez problemu połączona z zimną lub gorącą wodą, bo w absolutnie każdym przypadku nadaje się do spożycia. Jeżeli jednak zależy nam na osiągnięciu niesamowitego efektu również w kontekście wizualnym, to powinniśmy taką herbatę rozmieszać przy użyciu specjalnego gadżetu, bo wtedy na zewnętrznej powierzchni pokaże się wyjątkowa pianka. Doskonałe wrażenie robi naturalny zielony kolor, ale warto zwrócić uwagę, że w tych składnikach ukrytych jest w rzeczywistości dużo antyoksydantów, o których często mówi się, że skutecznie zatrzymują procesy starzenia w organizmach i inne tego typu zjawiska. Dobrze znoszą nawet długie przechowywanie w normalnych warunkach.

Takiej herbaty nie powinniśmy porównywać do standardowej kawy. Chociaż pobudza to ma jednak zupełnie inne działanie, gdyż może jednocześnie wyciszyć organizm. Stanowi doskonałe uzupełnienie każdej diety. Tym bardziej że na plantacjach gdzie jest produkowana, panują bardzo specyficzne warunki związane, chociażby ze sztucznym zacienieniem. Zainteresowanie tymi herbatami staje się więc uzasadnione.