Wentylowane chlewnie

Świnia jest jednym z podstawowych zwierząt, hodowanych na mięso. Jest więc zwierzęciem ważnym dla człowieka. Nie wszyscy jednak doceniają ich wagę i w hodowli świń starają się zminimalizować koszty produkcji, poprzez eliminację urządzeń, które tak naprawdę pozostają niezbędne. Są to właśnie wentylatory.

Wentylator jest jednym z najważniejszych urządzeń w hodowli świń

wentylatory do chlewniMoże to się wydawać dziwne, jednak wentylatory sprawiają, że cała chlewnia znacznie lepiej prosperuje, a hodowane w niej świnie są zdrowsze, a co za tym idzie, produkuję znacznie lepsze mięso. Dobrym więc pomysłem, jest montowanie ich w chlewniach. Liczba wentylatorów powinna być uzależniona od powierzchni użytkowej chlewni. Nie może być tak, że wentylatory do chlewni są montowane tylko w jednym miejscu i to w pomieszczeniach użytkowanych przez człowieka. Świnie to delikatne zwierzęta. Brak świeżego powietrza może znacznie przetrzebić stado, a sam właściciel chlewni będzie się dziwił, dlaczego tak się dzieje? Świnia, jako jedno z niewielu zwierząt, wcale się nie poci. Łatwo więc może dojść do przegrzania jej organizmu, a co za tym idzie – do padnięcia zwierzęcia. To dlatego tak ważne są wentylatory w chlewniach. Większość właścicieli chlewni o tym wie i chcąc mieć zdrowe stado, montuje odpowiednią ilość wentylatorów w swoich chlewniach. Często jest przecież tak, że nawet najbardziej nowoczesna chlewnia ma zbyt mało odpowiednich okien, przez które może dostawać się świeże powietrze.

Okna w chlewniach to podstawa. Istnieją jednak powody dla których hodowcy montują ich mniej, niż powinni. W takich sytuacjach montuje się większą ilość wentylatorów, które utrzymują wnętrze chlewni w doskonałej kondycji. Powietrze jest świeże, świnie chowają się dobrze. Czego chcieć więcej?