Wielofunkcyjne maszyny do drewna

Mój stryj, od kiedy pamiętam, miał koło domu swój własny, mały warsztat, w którym przeprowadzał wiele różnych prac gospodarczych. Gdy tylko uszkodzone zostały drzwi od stodoły – on wykonywał nowe. Gdy krowa kopnęła w płot, który się przez to połamał – stryj już strugał nowe sztachety. Byłem zawsze pod wrażeniem.

Strugarka na prezent

strugarka do drewnaGdy tylko nadchodził czas urodzin stryja, chciałem zrobić mu jakąś niespodziankę, która na pewno go zachwyci. Z automatu w moich myślach pojawiło się skojarzenie z jego hobby – obróbką drewna. Widziałem jednak, jak wygląda jego warsztat – nadal używa tych samych narzędzi co 20 lat temu! Było to niebywałe, ale byłem przekonany, że stryj z radością korzystałby z nowszych urządzeń, gdyby mógł sobie pozwolić na ich zakup. Wydawało mi się, że przyda mu się strugarka do drewna. Chciałem ją kupić, jednak w ofercie producenta zobaczyłem wielofunkcyjną maszynę, która pełni rolę strugarki, ale też innych urządzeń do obróbki drewna. Za jej pomocą można bowiem zarówno frezować drewno, piłować, jak i wiercić w nim! Jedna maszyna pozwala na przeprowadzenie kilku różnych procesów obróbki drewna, a nie zajmuje wiele miejsca w warsztacie. Taka wielofunkcyjna strugarka wydawała mi się najlepszym wyborem. Złożyłem zamówienie, wpisując adres stryja. Chciałem widzieć jego minę, jak odbierze strugarkę, dlatego od razu wziąłem urlop w pracy i wybrałem się go odwiedzić. Kurier przyjechał dwa dni po mnie.

Stryj przecierał oczy ze zdumienia, gdy rozpakowywałem dla niego nowiuśką, wielofunkcyjną strugarkę do drewna! Nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, że takie urządzenia dostępne są na rynku! Nie chciał się rozstać ze starymi narzędziami, ale gdy tylko przystąpił do obróbki drewna za pomocą tej strugarki – już wiedziałem, że będzie ona jego ulubioną maszyną.