Wielofunkcyjne urządzenia nawilżające powietrze

Piękne zapachy w domu cieszą każdego. Zapach lawendy o poranku świetnie wpływa na nasze samopoczucie, dlatego też wymyślono urządzenia, które mają takie zapachy generować. Za pomocą specjalnych olejków rozpylają one zapach w powietrzu, który następnie my wdychamy. Można wiele takich urządzeń spotkać w domach naszych sąsiadów.

Nawilżacze powietrza z funkcją dyfuzora zapachowego

nawilżacz powietrza dyfuzor zapachowyDyfuzja zapachów w urządzeniach mobilnych odbywa się poprzez specjalne rozpylane olejki, które trafiają do powietrza. Ostatnio powstały jednak nieco bardziej rozbudowane urządzenia, które posiadają nie tylko funkcję rozpylania zapachów, ale także nawilżania samego powietrza. Taki nawilżacz powietrza dyfuzor zapachowy jest bardzo funkcjonalny. Posiada wbudowaną elektronikę, która bada na bieżąco wilgotność powietrza i w razie stwierdzenia jakichś jej wskazań poniżej normy rozpyla wodę w powietrze. Utrzymuje dzięki temu odpowiedni poziom wilgotności powietrza przez cały swój czas działania. Jako, że w takich urządzeniach wraz z wodą wlewa się także olejki zapachowe, to nawilżanie powietrza oznacza również także rozpylenie do niego substancji zapachowych. Uzyskujemy w ten sposób dwie funkcje w jednym urządzeniu. Takie urządzenie możemy postawić w jakimś miejscu, gdzie często przebywamy i dzięki temu zapewnimy sobie tam przyjemny zapach, a także odpowiednią wilgotność, która jak powszechnie wiadomo wpływa także na nasze samopoczucie i zdrowie.

Dyfuzory zapachowe oparte są na wymiennych wkładach zapachowych. Różnorodność takich zapachów wpływa bardzo mocno na jakość danego produktu. W końcu wybierając dane urządzenie będzie nam na pewno zależało, aby od czasu do czasu zmienić zapach. Gdy w takim przypadku będziemy mieli duży wybór to tym lepiej będzie to świadczyło o takim produkcie.