Wizualizacja biura z projektu

 

Rozwój technologii pozwala nam stosować znacznie lepsze techniki sprzedażowe, zwłaszcza w branży budowlanej. Ponieważ obecnie możemy sprzedawać mieszkania i biura jeszcze na długo przed tym, zanim zostaną wykończone, a nawet zanim zostaną wybudowane. Jest to bardzo wygodne, ponieważ pozwala nam finansować budowę ze sprzedaży pomieszczeń, których jeszcze nie ma.

Jak wykonać wizualizację na podstawie projektu?

wizualizacje architektoniczne biurJeśli chcemy sprzedać mieszkanie jeszcze zanim zostało wybudowane, to powinniśmy stworzyć wizualizację. Wyróżniamy dwa rodzaje wizualizacji. Pierwszą z nich jest wizualizacja ze zdjęć, a druga to wizualizacja z projektu. Wizualizacja ze zdjęć w tym przypadku odpada, ponieważ nie mielibyśmy gdzie tych zdjęć zrobić. W naszym przypadku znacznie lepiej będą się sprawdzać wizualizacje architektoniczne biur z projektu. Mając sam projekt architektoniczny możemy przystąpić do tworzenia wizualizacji. Pierwsze co powinniśmy zrobić to wykonać zarys budynku. Wystarczy włączyć projekt w programie, przejść w tryb modelowania 3D i stworzyć ściany, podłogę i sufit. Jeśli wszystko to mamy już stworzone, to możemy przejść do szczegółów. Wykonujemy oświetlenie, drzwi, kolorujemy ściany, a także wstawiamy drzwi i okna. Jeśli nasz trójwymiarowy model jest gotowy, to możemy przystąpić do tworzenia wydruków. To najtrudniejsza część tworzenia całej wizualizacji. Musimy odpowiednio ustawić światła i wykonać wydruki. Im lepsza jakość wydruku tym lepiej dla nas.

Wykonanie takiej prezentacji jednego biura zajmie nam od kilku do kilkunastu godzin roboczych. Posiadając szkielet jednego z biur, to tworzenie kolejnych wizualizacji będzie o tyle łatwiejsze, że będziemy posiadać już cały szkielet. Programów do tworzenia takich projektów jest bardzo dużo, musimy sobie jeden z nich wybrać i nauczyć się jego obsługi.