Wyposażenie terrarium gekona

Hodowla gekonów może być trudnym zajęciem. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tymi zwierzętami, warto na początek wybrać gatunki niewymagające. Idealny dla początkujących jest gekon orzęsiony. Czego wymaga? Jakie warunki musimy mu zapewnić? 

Odpowiednie warunki w terrarium dla gekona orzęsionego 

akcesoria do terrarium dla gekonaGekon orzęsiony jest gatunkiem występującym naturalnie tylko w jednym miejscu na świecie. Bytuje w Nowej Kaledonii, wyspie na wschód od Australii. Jest jednym z najmniejszych przedstawicieli gekonów. Z tego względu nie wymaga ogromnego terrarium. Dorosłemu osobnikowi w zupełności wystarczy lokum o wielkości 40 na 40 na 60 centymetrów. Może być zarówno szklane lub drewniane, dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Jeśli zdecydujemy się na hodowlę kilku sztuk gekonów, powinien to być jeden samiec oraz samice. Terrarium dla kilku osobników powinno być również odpowiednio większe. Natomiast jeśli chodzi o akcesoria do terrarium dla gekona orzęsionego, możemy zdecydować się na wszelkiego rodzaju konary, gałęzie czy rurki z kokosa. To zapewni naszemu zwierzakowi odpowiednią dawkę ruchu podczas wspinania się po gałęziach. Warto także pomyśleć nad kamiennym tłem do takiego terrarium. Po nim gekon również będzie mógł się wspinać. W terrarium powinna znaleźć się także ciemna kryjówka, w której gekon z chęcią będzie się chował. Rośliny, żywe bądź sztuczne, to także idealne akcesorium i zarazem ozdoba, która doda trochę estetyki do lokum naszego gekona.

Terrarium dla gekona powinno również zawierać odpowiednie lampy. Natomiast wewnątrz terrarium powinna panować stała temperatura. Dlatego ważne jest, aby lokum naszego gekona nie stało w pobliżu okien czy grzejników. Przewiew czy przegrzanie naszego zwierzaka może skończyć się chorobą i kłopotami.