Wytrzymałe podłogi wielowarstwowe

W każdym miejscu podłogi są narażone na działanie szkodliwych czynników, które mogą je uszkodzić. Dlatego też dobór odpowiedniego jej rodzaju jest bardzo istotny, bo wpłynie bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wygląda podłoga wielowarstwowa?

podłogi wielowarstwowe producentW domach przeważnie wybierane są podłogi naturalne, ponieważ najlepiej się sprawdzają. Może to być parkiet lub panele wykonane z drewna. Wyjątkiem jest kuchnia i łazienka, gdzie lepiej się sprawdzają płytki. Jeżeli chodzi o drewno naturalne to najlepsze są podłogi wielowarstwowe producent może je dostarczyć w wersji dwu lub trzywarstwowej. Do układania takich podłóg używa się specjalnych desek, których konstrukcja  zapewnia wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia. Są one popularnie nazywane panelami drewnianymi, które zrobione są z kilku gatunków drzew. Przeważnie wierzchnie warstwy, po których się chodzi, wykonane są ze szlachetnego drewna sosnowego, natomiast pozostałe stanowią różne gatunki drzew liściastych, które nie mają aż takich walorów estetycznych. Istnieje kilka sposobów na montaż podłogi, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Przeważnie podłoga jest układana na specjalnym kleju, ale można też zastosować technikę dokładnego układania poszczególnych elementów, które pasują do siebie jak ulał. Inną metodą jest przybijanie desek do podłoża, choć taki sposób jest najrzadziej stosowany, ze względu na stopień trudności i czas montażu. Klienci najczęściej wybierają klej, ponieważ to szybka i skuteczna technika.

Podłogi muszą być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, ponieważ przeważnie służą przez wiele lat. W przypadku podłóg wielowarstwowych z naturalnego drewna, konieczne jest ich zabezpieczenie przed wilgocią, na przykład specjalnym impregnatem.