Zabiegi z korundem kosmetycznym

Od wielu lat na rynku istnieje produkt, który sprawia, ze nasze ciało jest gładkie w dotyku skóra napięta, a wszelkie nakładane potem specyfiki zyskują większą moc działania. Nie od dziś wiadomo, że trzeba wypolerować daną powierzchnię, by lepiej przyjęła nakładane potem produkty. Na tej zasadzie działa peeling do ciała. To taka polerka w postaci żelu z ostrymi drobinkami. 

Mikrodermabrazja z wykorzystaniem korundu kosmetycznego

korund kosmetycznyPółki drogerii i perfumerii aż uginają się od kosmetyków, które mają poprawić stan naszej skóry, zarówno twarzy jak i ciała. Można oczywiście wybrać się do salonu kosmetycznego i oddać w ręce specjalistki, ale w dzisiejszym świecie taka wizyta jest luksusem, na którą rzadko kiedy mamy czas. Warto więc zapoznać się z domowymi sposobami dbania o nasze ciało. Z pomocą przychodzi korund kosmetyczny. To nic innego jak minerał, a dokładniej tlenek glinu. Jego sproszkowana forma umożliwia dodanie do innych substancji. Korund kosmetyczny jest zazwyczaj stosowany w roli środka do zabiegu mikrodermabrazji, czyli złuszczania naskórka. Ten znany od lat minerał charakteryzuje się tym, ze działa silniej niż powszechnie znane i reklamowane peelingi z drogeryjnych półek. Jest jednak na tyle bezpieczny, ze można stosować go w domu. Oczywiście wszystko z umiarem, raz w tygodniu w zupełności wystarczy, by odsłonić nową, promienną skórę. Po takim zabiegu nasza cera o wiele lepiej wchłania cenne substancje z kremów odżywczych czy przeciwzmarszczkowych. Ponadto jest gładka i wygląda po prostu ładniej.

Taki niedrogi sposób złuszczania skóry w warunkach domowych stał się ostatnimi czasy bardzo modny. Często panie spotykają się w ramach babskiego wieczoru i robią sobie takie seanse piękności właśnie z wykorzystaniem tego minerału. Radości przy tym co niemiara, a i piękna, które tylko czeka by je uwolnić.