Zalecane szczepienia dla wszystkich psów

Bardzo cenimy sobie spokój i rodzinną harmonię. Kilka lat temu postanowiliśmy zmienić nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i sprowadziliśmy do domu bardzo energicznego, czworonożnego przyjaciela, który szybko skradł nasze serca i stał się członkiem rodziny.

Szczepionki dla naszego dużego psiaka

szczepienie psaNasz wspaniały zwierzak był adoptowany ze schroniska i od samego początku wiedzieliśmy jaką trudną drogę przebył, aby być razem z nami. Na szczęście, szybko zaaklimatyzował się w naszym domu, a my cieszyliśmy się z jego obecności. Wkrótce, musieliśmy zadbać także o szczepienie psa, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia, a szczepionki pomagają chronić zwierzę przed wieloma chorobami. Wraz z naszym weterynarzem, stworzyliśmy kalendarz szczepień obowiązkowych i zalecanych i wspólnie przestrzegaliśmy wizyt kontrolnych. Tydzień przed pierwszym szczepień musieliśmy odpowiednio przygotować naszego psa do wizyty. Odrobaczyliśmy naszego milusińskiego za pomocą specjalnego preparatu i przez kolejne dni go obserwowaliśmy, aby wykluczyć ryzyko infekcji. Przed zaszczepieniem lekarz sprawdził zwierzęciu temperaturę, osłuchał i po wykluczeniu wszelkich możliwych infekcji, przystąpił do szczepienia. Pierwsze szczepienie było obowiązkowe i obejmowało ochronę przed wścieklizną. Przy okazji kolejnych wizyt nasz psiak został zaszczepiony na boreliozę, przeciw leptospirozie i nosówce. Wszystkie te szczepienia odbywały się w profesjonalnym gabinecie weterynaryjnym, a nasz ukochany czworonożny przyjaciel był pod fachową opieką. Dzięki temu, zyskaliśmy pewność, że nasz ukochany psiak będzie jeszcze długo cieszył się dobrym zdrowiem i energią.

Dzięki temu, że dbaliśmy o zdrowie naszego czworonożnego przyjaciela, mogliśmy cieszyć się z tego, że jest pełen energii, a wszelkie wirusy i bakterie nie zagrażają jego życiu. Wiedzieliśmy, że wszystkie wizyty u weterynarza przyniosły zamierzony skutek i dzięki temu czuliśmy się jeszcze lepiej.