Zalety stosowania izolacji termicznej przy pomocy pianki PUR

Izolowanie termiczne pomieszczeń jest bardzo ważne. Chodzi tu nie tylko o podniesienie komfortu mieszkania, ale przede wszystkim o oszczędności. Dzięki dobrze przeprowadzonej izolacji można zaoszczędzić nawet 50%! Dotyczy to nakładów na ogrzewanie domu.

Główne korzyści, jakie niesie za sobą zastosowanie pianki PUR

doskonała izolacja poddasza piankąAktualnie wśród najlepszych metod izolacji termicznej doskonale sprawdza się pianka PUR, czyli inaczej pianka poliuretanowa. Nie dość, że pianka poliuretanowa jest znacznie trwalsza od innych materiałów używanych do izolacji, to jeszcze dodatkowo ma o wiele lepsze parametry. Niemniej jednak ocieplanie domu, poddasza za pomocą pianki poliuretanowej powinno zostać przeprowadzone przez profesjonalistów. Istnieją firmy, które specjalizują się w ocieplaniu budynków i mają w zanadrzu właśnie ocieplanie pianką poliuretanową. Obecnie najlepszą metodą jest metoda natryskowa, dzięki której można pokryć naprawdę każdą powierzchnię, każdy zakamarek. W ten sposób nie dojdzie do przepuszczania ciepła przez niepokryte otwory. Zawsze warto sprawdzić, jakie realizacje ma na swoim koncie dana firma. Firma powinna posiadać specjalne urządzenia, za pomocą których zaaplikuje piankę poliuretanową na różne powierzchnie. Taka doskonała izolacja poddasza pianką zapewnia szczelność termiczną domu. Zlikwidowane zostają wszelkie mostki termiczne, czyli miejsce, przez które ciepłe powietrze mogłoby wymykać się z domu na zewnątrz. Dodatkowo pianka poliuretanowa wzmacnia także konstrukcje dachu, przez co jest on bardziej wytrzymały.

Te wszystkie zalety przemawiają za tym, że warto użyć pianki poliuretanowej do ocieplania poddasza, ale również ścian i innych budynków niż domy jednorodzinne. Jest to metoda szybka, ale przede wszystkim bardzo skuteczna. Dodatkowo pianka poliuretanowa jest też bezpieczna dla zdrowia.