Zalety zielonych szkół

Zielona szkoła to wyjątkowy czas. Z jednej strony pozwala wypocząć, z drugiej zaś – poznać świat i nauczyć się wielu rzeczy. Ta forma połączonego z nauką wypoczynku jest bardzo lubiana przez uczniów. Dzieci chętnie uczestniczą w takich przedsięwzięciach. Nauczyciele natomiast doceniają ich zalety i nie stronią od organizacji takich wyjazdów. Niosą one szereg korzyści, pozwalając na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Gdzie wybrać się na zieloną szkołę?

stegna zielone szkołyZielone szkoły są już od dawna znane. Wielu uczniów miało okazję brać w nich udział. Zwykle kojarzą się z rozrywką, a nauka odbywa się niejako mimochodem. Zdobywanie wiedzy zachodzi niemal bezwiednie, co nie oznacza, że pełni jakąś poboczną rolę. Zielona szkoła to wyjazd przede wszystkim edukacyjny. Wykorzystuje jednak inne środki przekazywania wiedzy, niż ma to miejsce w standardowym procesie nauczania. Pomaga także w wychowywaniu dzieci i kształtowaniu u nich odpowiednich cech charakteru. Najmłodsi stają się bardziej koleżeńscy, wyrozumiali i zaradni. Uczą się także odpowiedzialności i współpracy. Na to wszystko wpływa nie tylko fakt, że przebywają ze sobą stale przez kilka dni, ale również odpowiednie zajęcia organizowane przez nauczycieli. Ważną kwestią przy organizowaniu zielonych szkół jest wybór miejsca. W takim mieście jak Stegna zielone szkoły goszczą bardzo często.

Miejscowość położona jest nad morzem i posiada wiele odpowiednich ośrodków wypoczynkowych, gdzie można zakwaterować dzieci. Korzystny klimat skłania do spędzania jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu. Ciekawa przyroda umożliwia przeprowadzanie plenerowych lekcji poglądowych, zaś ciekawa okoliczna architektura zachęca do wycieczek i pozwala kształtować w uczniach poczucie estetyki. Miejsce sprzyja również poznawaniu historii i geografii.