Założyłem budowlaną firmę w Niemczech

Od kilku miesięcy pracowałem w Niemczech na budowie. Cieszę się, że tutaj wyjechałem ponieważ zarówno zarobki, jak i warunki zatrudnienia bardzo mi odpowiadały. Zdecydowałem, że zostanę tutaj na stałe. W związku z tym, zacząłem zastanawiać się nad tym, czy istnieje dla mnie jakaś lepsza forma zatrudnienia aniżeli etat. Szybko przekonałem się, że mam przed sobą bardzo dobrą opcję.

Zostałem właścicielem jednoosobowej firmy w Niemczech

budowlana jednoosobowa firma w niemczechNajpierw sprawdziłem, jakie muszę spełnić warunki, aby móc założyć tutaj własną firmę. Okazało się, że warunki nie są zbyt wymagające i już je spełniam. Postanowiłem więc długo nie czekać i zabrałem się za kompletację dokumentów. Miałem nadzieję, że moja budowlana jednoosobowa firma w Niemczech zacznie działalność, jak najszybciej. Już wkrótce przekonałem się, że właśnie tak się stało. Musiałem zebrać tylko kilka dokumentów, z których większość miałem w domu. Z urzędu musiałem pobrać tylko zaświadczenie o niekaralności oraz o tym, że nie zalegam z płaceniem podatków. Wypełniłem odpowiednie wnioski, po czym złożyłem je do odpowiednich urzędów, które miały za zadanie sprawdzić kompletność i autentyczność dokumentów, oraz zarejestrować moją działalność. Na szczęście okazało się, że te formalności trwały tylko kilka dni i już mogłem rozpocząć swoją działalność na terenie Niemiec. Byłem bardzo zadowolony.

Dzięki temu miałem swobodę przy wyznaczeniu sobie dni i godzin pracy, a przy tym nie musiałem płacić tak wysokich podatków, jak w przypadku pracy na etacie. Cieszę się, że moja firma mogła od razu ruszyć, ponieważ już od dawna czekało na mnie kilku pierwszych klientów i obawiałem się, że jeśli formalności potrwałyby dłużej, zrezygnowaliby oni i poszli do kogoś, kto może szybciej podpisać z nimi umowę.