Zastosowanie kontenerów morskich w transporcie

Jednym z rodzajem transportu ładunków jest spedycja morska. Zapewnia możliwość przewozu towarów o różnej wielkości w dowolne miejsce na świecie. Drogą morską docierają do Polski towary podchodzące z Chin czy Ameryki. Transport kontenerami morskimi to ekonomiczne rozwiązania szczególne w przypadku masowej ilości zleceń transportowych.

Zalety transportu kontenerami morskimi 

kontener morski transportKontenery przewożone przez statki mogą być w transporcie lądowym wożone przez samochody ciężarowe. Kontenery wypełnione towarami dostarczane są przez pojazdy transportowe do portu przeładunkowego i statki trafiają do odbiorcy. Wybierając kontener morski transport przebiega sprawniej, niż w przypadku przewozu przesyłek pociągiem towarowym. Transport morskimi kontenerowcami pomaga uniknąć wielogodzinnej realizacji etapów transportu. Kontenery pozwalają na przewóz każdego rodzaju towarów. W kontenerach można pomieścić zdecydowanie więcej przesyłek niż w przypadku standardowych naczep samochodów ciężarowych. Dużą zaletą kontenerów morskich jest ich uniwersalność. Kontenery morskie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które wykazują wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Możliwie jest w nich transportowanie zarówno drobnicowych towarów, jak wielkogabarytowych ładunków. Firmy spedycyjna wykorzystują maksymalnie przestrzeń transportową. W kontenerach może być przewożony towar jednego klienta lub kilku odbiorców. Ładunki transportowane w kontenerach są odpowiednie chronione i plombowane.

Transport kontenerami morskimi to świetne rozwiązania dla dużych i mniejszych przedsiębiorstw. Na koszt transportu kontenerami morskimi wpływ ma kilka czynników. Elementy wpływają na cenę transportu morskiego kontenerami to przede wszystkimi wymiary i waga ładunku oraz ubezpieczenie.