Zastosowanie plexi na studiach

Jak powszechnie wiadomo, plexi, czyli inaczej szkło akrylowe, jest jednym z najpowszechniejszych tworzyw sztucznych stosowanych w przemyśle. Jednymi z najczęstszych użytkowników tego materiału, są studenci kierunków projektowych oraz rzeźbiarze. Artystyczne zastosowanie plexi wynika z jej nietuzinkowych właściwości oraz z jej powszechności na rynku.

Sesja egzaminacyjna a projekty z plexi i kartonu

grawerowanie plexiTo, z czym najczęściej borykają się studenci uczelni artystycznych, to realizacja wykonanych przez nich projektów. Czasem w końcowej w postaci, najczęściej jednak w postaci wzoru lub makiety, jednak zawsze trzeba zwizualizować w trójwymiarze pomysł, aby móc zaliczyć semestr. Materiały, z jakich się korzysta, muszą więc być jak najtańsze, łatwe w obróbce i przystępne wizualnie. Studenci kupują więc białe kartony, szkło akrylowe, sklejki itp. Stworzenie na przykład makiety wymaga precyzyjnego przycięcia elementów, co zazwyczaj zleca się firmom, które tną płyty lub kartony laserem. Również za pomocą lasera odbywa się grawerowanie plexi, z czego często korzystają osoby zajmujące się wzornictwem. Koszty tych usług nie są wygórowane, więc można zmieścić się w skromnym budżecie i zaliczyć sesje egzaminacyjną. Po stworzeniu makiety ostatnią kwestią jest stworzenie planszy z wizualizacją. Jest to prawdopodobnie najbardziej kosztowna część sesji. Jeden błąd może nas sporo kosztować, więc warto przyłożyć się do prawidłowego jej stworzenia.

Studia na uczelniach artystycznych wymagają nie tylko kreatywności i czasu, ale też zaplecza finansowego. Tworzenie makiet i plansz na zaliczenie sesji to wydatek rzędu kilkuset złotych. Całe szczęście, że dzisiejsza technologia dostarcza materiały w przystępnych cena, które są tanie i łatwe w obróbce.