Zatrudnienie księgowego w firmie

Od samego początku wszelkimi sprawami księgowymi w firmie zajmowała się moja matka. Była ona emerytowaną księgową z ogromnym doświadczeniem i cieszyłem się, że postanowiła mnie wspierać. Była ona już w podeszłym wieku i zdecydowała się zrezygnować z pracy i odpocząć.

Firma wspierana przez doświadczonego księgowego 

księgowy lublinMusiałem zatrudnić kogoś na miejsce matki, ponieważ poza nią na księgowości nikt w firmie się nie znał. Potrzebny był mi doświadczony księgowy Lublin był miastem, gdzie działało sporo firm księgowych, które świadczyły usługi firmom zewnętrznym, ale przeliczyłem sobie, że bardziej opłaca mi się zatrudnić księgowego na etat. Zgłosiłem się do agencji pośrednictwa pracy, aby to oni przeprowadzili rekrutację i znaleźli dla mnie odpowiednią osobę. Miałem warunek, że księgowy powinien posiadać odpowiednie doświadczenie. Ja nie miałem czasu na rekrutację a pomoc agencji była mi na rękę. Po dwóch dniach znaleziono dla mnie kandydata. Był to księgowy z wieloletnim doświadczeniem. Pracował wcześniej w dużej spółce, którą samodzielnie obsługiwał. Miał zawsze dobre wyniki a dzięki niemu spółka świetnie prosperowała. Właśnie takiego księgowego szukałem do swojej firmy. Porozmawiałem z nim jeszcze osobiście i zdecydowałem się go zatrudnić. Wiedziałem, że księgowy poradzi sobie ze wszystkim, bo moja firma nie była dużo i zakres obowiązków również był mniejszy. Oferowana przeze mnie stawka mu odpowiadała i podpisałem z nim umowę o pracę na czas określony.

Wszystkie sprawy księgowe prowadzone były w pełni profesjonalnie i cieszył mnie fakt, że zatrudniłem tego konkretnego człowieka. Był on bardzo rzetelny i dokładny a ja takich pracowników zawsze doceniałem. Dostał oczywiście później umowę na czas nieokreślony i sporą podwyżkę.