Zawód – projektant?

Projektowanie terenów zielonych jest ciekawym zajęciem dla osób lubiących obcowanie i z kartką papieru i deską kreślarską jak i roślinnością. Nie jest to jednak łatwy kawałek chleba, konkurencja w tej branży jest dosyć duża a i zlecenia nie trafiają się codziennie.

Wybieramy ławkę parkową

ławka parkowaAle w okresie wiosenno-letnim trzeba przygotować się do wzmożonej pracy, szczególnie jeśli nasza firma zajmuje się nie tylko projektowaniem ale również wcielaniem projektów w życie. Kreowanie przestrzeni zazwyczaj dotyczy prywatnych osób i ich ogrodów wokół domu, ale można z powodzeniem startować w konkursach organizowanych przez miasta, gminy a nawet i zagraniczne władze. A jak wiadomo im więcej wygranych konkursów tym więcej zleceń może się przyjąć. Dostając zlecenie od prywatnej osoby zazwyczaj jesteśmy ograniczeni warunkami jakie stawia przyszły inwestor. Zdarza się jednak, że inwestor oddaje całe pole manewru dla projektanta, ograniczając jego fantazję budżetem, czasem mniejszym czasem większym. Ale wtedy to na barkach projektanta spoczywa dowiedzenie się czego tak naprawdę chce klient, czy potrzebuje oczka wodnego, czy może kąciku dla dzieci a może miejsca na urządzanie grilla i wypoczynek ze znajomymi.

Są klienci, którzy chcą aby ogród nie zajmował za dużo czasu, zlecają firmie nawet koszenie trawników, dlatego też do takiego ogrodu nie możemy dobrać roślin, które wymagają trudnych zabiegów pielęgnacyjnych, raczej rośliny, które znoszą i upały i zimę bez przenoszenia ich w inne miejsce. Często takie firmy projektują również system nawadniania skierowany szczególnie dla klientów, którzy nie zawsze mają czas aby podlać ogród latem. Każdy projektant ma możliwość skorzystania z wielu dostępnych narzędzi i urządzeń a także dostęp do roślinności, która jest pewna, czyli takiej, która nie zmarnieje po miesiącu lub zachoruje. W razie potrzeby osoba taka może załatwić ławki miejskie lub ławki parkowe aby stworzyć coś pięknego i w dodatku funkcjonalnego w ogródku. Dobrze urządzony ogród nie tylko cieszy nasze oczy ale i również pomaga nam odpocząć po trudach dnia codziennego.