Zbieranie pyłków pszczelich

W sposób bezpośredni do zbierania pyłku zawsze odpowiedzialne są i będą pszczoły, bo to właśnie one mają anatomicznie przystosowaną budowę do tego, żeby zbierać drobinki pyłku znajdujące się w kwiatach. Dlaczego jednak zachwycamy się pyłkiem pszczelim i jak to jest, że możemy z niego korzystać? Odpowiedzi na te i wiele podobnych pytań znajdziemy poniżej.

Rodzaje pyłków pszczelich

pyłek pszczeli cenaProdukty nazywane pyłkami pszczelimi możemy przede wszystkim podzielić ze względu na to, z jakich dokładnie gatunków roślin pochodzą, ale w każdym przypadku ich właściwości dla nas jako spożywających pozostaną bardzo podobne. Zanim jednak zaczniemy rozpatrywać właściwości, zastanówmy się, jak pszczelarze nakłaniają swoje stworzenia do oddawania tego cennego surowca. Przed wyjściem do uli zakłada się po prostu specjalny łapacze, które częściowo ściągają z nóg pszczół pyłek. Potem wystarczy je regularnie opróżniać i można już naprawdę swobodnie przystępować do kolejnych działań związanych z produkcją czegoś takiego. Jeżeli chodzi o pyłek pszczeli cena, będzie zawsze zależała od ilości zakupionych kilogramów, a także od tego, czy kupujemy pyłek w postaci świeżej, czy też suszonej. Po zebraniu w syropie on powinna specjalistyczne suszarki, na których pozbawiony jest nadmiaru wilgoci stanowiącej dość poważny problem. Dlaczego mielibyśmy coś takiego w ogóle spożywać? Żeby to zrozumieć, poznajemy jego właściwości.

Pszczoły standardowo karmią czymś takim swoje larwy ze względu na bardzo wysoką zawartości różnych cennych substancji odżywczych. Spożywany w odpowiednich ilościach pyłek może więc przyczynić się również do znaczącej poprawy naszego stanu zdrowia. Może on stanowić wyjątkowe źródło witamin, a poza tym jest naprawdę smaczny. Można go przechowywać.