Zestawy dobrych garnków

Niezbędnym elementem każdej kuchni są naczynia do gotowania i serwowania potraw. Praktycznie urządzona kuchnia ułatwia poruszanie się w niej, ale właściwe garnki, sprawiają, że gotowanie staje się proste i przyjemne. Profesjonalny zestaw naczyń może być świetnym prezentem dla każdej gospodyni.

Nowoczesne garnki WMF

zestaw garnków wmfNie wystarczy mieć w kuchni czajnik, mikrofalówkę, kuchenkę i blender, aby móc z niej w pełni korzystać. Poza sprzętami elektronicznymi potrzebne są przybory do gotowania, naczynia do serwowania potraw, oraz garnki w różnym rozmiarze. Zestaw garnków WMF to komplet wystarczający dla czteroosobowej rodziny. Znajdziemy w nim dużą patelnię z podwójnym dnem, rondelek z pokrywką, oraz cztery garnki z powłoką nieprzywierającą o pojemności półlitrowej, litrowej, dwu i pięciolitrowej. Garnki wykonane są z wysokiej jakości stali, pokrytej powłoką ułatwiającą czyszczenie i zapobiegającą powstawaniu zarysowań. Jednak aby naczynia długo zachowały swoje cechy, do mieszania należy używać przyborów drewnianych, albo silikonowych, a do czyszczenia miękkie gąbki, które nie będą wytwarzać tarcia na ich powierzchni. Podwójne dno powoduje, że gotowane potrawy szybciej się grzeją, a uzyskana temperatura na dłużej jest utrzymana po skończonym gotowaniu. Pomimo takiego wykonanie, garnki WMF są lekkie i bardzo poręczne. Ich uchwyty po bokach i na pokrywkach są w taki sposób skonstruowane, aby się nie nagrzewały. Garnki możemy myć ręcznie z użyciem specjalnego płynu do naczyń, albo w zmywarce.

Zestaw naczyń do gotowania możemy kupić w wielu wariantach kolorystycznych, choć najpopularniejsze są całe srebrne. Niektóre modele są wewnątrz pokryte powłoką ceramiczną, która zapewnia doskonały poślizg i jest odporna na wysokie temperatury. Cena zestawu zależy od ilości elementów.