Gdzie stosujemy mikrozraszanie?

Pasję do ogrodnictwa wyniosłam z domu. Mama od najmłodszych lat zachęcała mnie do pomagania w przydomowym ogródku. Teraz mam już swój dom z dużym ogrodem, w którym uwielbiam pracować i przebywać. Pracując w ogrodzie odpoczywam, relaksuję się. Od lat czerpię ogrodnicze pomysły z prasy rolniczej i Internetu oraz od koleżanek.

Tunel foliowy i mikrozraszanie

czym jest mikrozraszanieW tym roku postanowiłam założyć w swoim ogrodzie tunel foliowy. Zamierzam w nim uprawiać wszelkiego rodzaju zioła: bazylie, cząber, kolendrę i lubczyk.Spróbuje również uprawiać w tunelu pomidory różnych gatunków. Cała moja rodzina bardzo lubi pomidory: sałatki, sosy, przetwory itp. Tunel postawiła mi firma specjalizująca się w tym i związana z ogrodnictwem. Od niej również kupiłam sadzonki. Jestem bardzo dumna ze swojego tunelu z uprawami, jednak dużym problemem dla mnie jest polewanie. Musiałam jak najszybciej  się dowiedzieć czym jest mikrozraszanie.To metoda, którą polecił mi szef firmy ogrodniczej, u którego kupiłam tunel i sadzonki. Mikrozraszanie to system odzwierciedlający naturalne opady. Woda jest rozprowadzana za pomocą rur, pomp i zraszaczy. Kupiłam bez zastanowienia ten system do swojego tunelu. Zaletą systemu mikrozraszania jest dostarczanie wody bezpośrednio w okolice strefy korzeniowej rośliny, co ogranicza do minimum straty wody i hamuje wzrost chwastów rosnących pomiędzy roślinami. System  ogranicza też powstawanie infekcji grzybowych.

Mikrozraszanie stosuje się w ogrodach przy domowych, uprawach warzywnych, szklarniowych, sadach oraz szkółkach produkcyjnych. Systemy działają na bardzo niskim ciśnieniu. Są w stanie nawadniać pojedyncze rośliny w bardzo precyzyjnych tzw. dawkach polewowych. System ten rewelacyjnie sprawdził się w moim przydomowym tunelu.