Dlaczego warto monitorować ból u pacjentów?

 

W dzisiejszych czasach możemy obserwować coraz większe postępy, jakie czyni medycyna. Dotyczy to różnych jej gałęzi. W niektórych postęp ten obywa się bardzo dynamicznie, w innych jest raczej powolny, ale stały. Dzięki temu możemy wyleczyć coraz więcej chorób, które jeszcze niedawno były bardzo dużym problemem. Jednak warto zwrócić uwagę, aby podczas wykorzystywania nowych metod, nie zapomnieć o podstawach.

Istotność monitorowania bólu pacjentów

Monitorowanie bóluJedną z rzeczy, która powinna być podstawą na każdym oddziale szpitalnym, jest odpowiednie monitorowanie bólu. Mamy dzisiaj wiele skal, które pozwalają nam to robić, niezależnie od wieku oraz sprawności umysłowej chorego. Bardzo obiecującym rozwiązaniem jest także wprowadzanie zdalnego monitorowania bólu. Robi się to poprzez zamontowanie przy łóżku chorego pilota, na którym wskazuje on jak duże natężenie bólu odczuwa w danym momencie, dzięki czemu bez problemu możemy uzyskać zapis z całego procesu leczenia. Co więcej, w przypadku nagłego nasilenia się bólu, chory także może zasygnalizować ten fakt poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku, co powoduje, że taka informacja pokazuje się w dyżurce pielęgniarek. Dzięki temu mogą one szybko zareagować i podać środki, które pomogą złagodzić cierpienie chorego. To wszystko powoduje, że pobyt w szpitalu może być mniej stresujący, co wyraźnie wpływa na poprawę wyników leczenia, a także umożliwia szybsze pozbycie się objawów i choroby, która je powoduje.

Podsumowując, pracując w szpitalu należy pamiętać o ocenie podstawowych parametrów, takich jak natężenie bólu. Dzięki temu możemy znacząco wpłynąć nie tylko na komfort pacjenta, ale także na wyniki zastosowanego leczenia. Złagodzenie bólu jest bowiem czynnikiem, które znacząco przyspiesza powrót do zdrowia oraz poprawia wyniki zastosowanego leczenia w długim terminie.