Fachowa korekta lakieru

Z pewnością powłoka lakiernicza jest tą częścią samochodu, która niszczy się najszybciej, ponieważ nie jest niczym zabezpieczona. Oczywiście jest to pozorne tylko, gdyż można ją ochronić profesjonalny sposób, dzięki wykonaniu odpowiedniego zabiegu.

Czy warto samodzielnie przeprowadzać korektę lakieru?

drobna korekta lakieru w krakowieProducenci motoryzacyjni już kilkanaście lat temu zostali zmuszeni do zmiany sposobu lakierowania pojazdów, gdyż stosowane dotychczas lakiery zawierały szkodliwe substancje. Dziś są to, przede wszystkim, lakiery na bazie wody, które co prawda dają identyczny efekt wizualny, jednakże są zdecydowanie mniej trwałe. W konsekwencji, przekłada się to na jakość lakieru, która jest znacznie słabsza i wymaga częstych poprawek. Jeżeli jest nam potrzebna drobna korekta lakieru w Krakowie na pewno ją wykonamy w jednym z wielu salonów auto detailingowych, które specjalizują się w tego typu usługach. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych maszyn do polerowania i nabłyszczania powierzchni lakierniczej, a także wykorzystaniu nowoczesnych kosmetyków ułatwiających usuwanie i maskowanie zarysowań, efekt końcowy jest zaskakujący. Warto zaznaczyć, że głównym celem usług car detailingowych jest podniesienie wartości rynkowej pojazdu. Korekta lakieru jest jedną z usług, które są najczęściej wykonywane na samochodach o różnych marek i modeli. Wykonanie takiego zabiegu zajmuje od kilku do nawet kilkunastu godzin, gdyż zależy od głębokości zarysowań, a także ich ilości. Jeżeli natomiast chodzi o cenę, to jest ona zależna od modelu pojazdu.

Choć z usług salonów auto detailingowych nie korzystają jeszcze wszyscy właściciele pojazdów, to jednak bardzo szybko zyskują one na popularności. Głównie jest to za sprawą skuteczności usług, które świadczą, gdyż niejednokrotnie właściciele nie mogą poznać swoich aut, bo tak bardzo się zmieniają.