Gdzie kupić kota brytyjskiego?

Mimo bycia miłośnikiem kotów wiele osób rezygnuje z posiadania pupila ze względu na potencjalne problemy, jakie może on wyrządzić w mieszkaniu. Mowa tutaj głównie o zdrapanych meblach, sierścią w każdym miejscu, oraz samym kocie urządzającym sobie z naszego mieszkania plac zabaw. Tymczasem nie wszystkie koty mogą sprawiać tego typu problemy.

Spokojny kot brytyjski

koty brytyjskie - szybka sprzedażMogłoby się wydawać, że ze względu na długą sierść, koty brytyjskie będą sprawiać wiele problemów pod względem linienia się. Jednakże w rzeczywistości wcale tak nie jest. Nadmierne linienie się kota często wynika z przyczyn zdrowotnych. Regularne szczotkowanie, pudrowanie oraz podawanie wysokojakościowej karmy może praktycznie całkowicie wyeliminować ten problem. Kolejną zaletą kotów brytyjskich jest bez wątpienia ich charakter. Nie są to koty, które będą szalały po domu, wspinały się po meblach, i ostrzyły na nich pazurki. Wystarczy poświęcić kotu nieco uwagi, pobawić się z nim, a także zapewnić mu zabawki po to, aby czymś się zajął, a także zakupić drapak i wówczas kolejny problem mamy z głowy. Z natury są to jednak koty niezwykle spokojne i nie nachalne. Nic zatem dziwnego, że tak wielką popularnością cieszą się właśnie koty brytyjskie – szybka sprzedaż kotów tej rasy jest możliwa za pośrednictwem internetu. W przypadku innych ras, nie tak popularnych, czasem na kociaka trzeba czekać nawet i rok, albo dłużej ponieważ mioty z góry bywają zarezerwowane. 

Dzięki swojej popularności mamy w naszym kraju bardzo dużo świetnych hodowli tej rasy stąd też istnieje małe ryzyko, że będziemy musieli czekać na kociaka w nieskończoność. Hodowcy ogłaszają się praktycznie wszędzie, gdzie to możliwe. Dlatego wystarczy chwilę poszukać czy to mediach społecznościowych, czy na stronach ogłoszeniowych, aby szybko znaleźć małego kociaka z dobrej hodowli i z rodowodem.