Kiedy zgłosić się do psychologa?

Brak radzenia sobie z emocjami często bagatelizuje się w społeczeństwie oraz normalizuje nazywając takie osoby przewrażliwionymi, emocjonalnymi lub po prostu wybuchowymi. Tymczasem problem związany z tak silnym odczuwaniem emocji i brakiem kontroli nad nimi niekoniecznie jest kwestią charakteru, a może być objawem zaburzenia.

Wizyta u psychologa

Psycholog MikołówMamy to szczęście, że żyjemy w czasach w których świadomość odnośnie zdrowia psychicznego z roku na rok rośnie dzięki czemu coraz rzadziej spotykamy się z różnymi krzywdzącymi i stygmatyzującymi określeniami. Niestety jednak wciąż zdarza się, że osoby mające problem z kontrolą nad swoimi emocjami są usprawiedliwiane charakterem, co sprawia, że często tacy ludzie czują się bezradni wobec swojej sytuacji. Uważają, ze skoro taki mają charakter to raczej tego nie zmienią. Tymczasem brak kontroli nad emocjami, huśtawki emocjonalne, czy czucie wszystkiego w bardzo silnym natężeniu może być objawem zaburzenia nad którym możemy pracować, ale do tego potrzebny nam będzie psycholog Mikołów jest miastem w którym znajdziemy świetnych psychologów oraz psychoterapeutów. Pierwszą osobą do której warto się zgłosić z takim problemem jest właśnie psycholog. To on po kilku spotkaniach z nami będzie w stanie określić, czego dotyczy nasz problem i jakiego leczenia on wymaga. Nie zawsze bowiem musi to oznaczać długoterminową psychoterapię połączoną z farmakoterapią.

Problemy na tle emocjonalnym rzeczywiście w wielu przypadkach wiążą się nie z charakterem, lecz z konkretnym zaburzeniem nad którym z pomocą psychologa, lub psychoterapeuty możemy popracować. Czasami też niezbędna jest wizyta u psychiatry, aby przepisał nam on leki, które pomogą nam w całym procesie. Warto jednak zaznaczyć, że zmiany emocjonalne mogą też wynikać z chwilowych kryzysów.