Klasyczne elementy do budowy dachu

Wśród licznych elementów składających się na budowę dachu, wymienić należy kliny. To klasyczne akcesoria budowlane pomagające utrzymać łaty. Poziome deski drewniane podtrzymują dachówki i to właśnie do nich mocowane są np. płyty gipsowo-kartonowe. Dlatego tak duże znaczenie ma dobór klinów. Od tych niepozornych elementów zależy stabilność konstrukcyjna więźby dachowej.

Jak dobrze przymocować łaty do belek?

standardowe kliny dachoweKażdy specjalista od stawiania więźb dachowych wie, jak ważne są kliny. Te z pozoru niewielkie elementy podtrzymują łaty i zapewniają stabilność całej więźby dachowej. Pierwszym i najważniejszym elementem jest belka ukośna. Regularnie rozmieszczone belki połączone są w poziomie łatami. To właśnie te drobniejsze i cieńsze łaty potrzebują wsparcia. Do przyczepienia i podparcia łat wykorzystywane są kliny. Gdzie kupić standardowe kliny dachowe w dobrej cenie? Przede wszystkim dobrym miejscem na zakupy materiałów budowlanych są duże hurtownie i składy materiałów budowlanych. Co prawda kliny do dachów są niewielkie, wiec równie dobrze można je zamówić przez Internet. Warto sprawdzać nie tylko cenę ale też wytrzymałość klinów do łat dachowych. W standardowym opakowaniu znajduje się zwykle sto klinów. To optymalna ilość. Dobrze jest wiedzieć, ze z klinów należy korzystać też w czasie remontów i naprawy dawnych, starszych dachów. Podczas wymiany łat na nowe konieczne jest ich prawidłowe osadzenie w poziomie.

Od jakości klinów dachowych zależy trwałość konstrukcji. Na pochyłych, skośnych połaciach dachowych układane są łaty. Aby łaty dobrze się trzymały, konieczne jest użycie klinów. Te drobne akcesoria budowlane odgrywają niezwykłą rolę w procesie podtrzymywania całej konstrukcji więźby dachowej. Dlatego warto wybierać kliny od sprawdzonych, atestowanych producentów.